Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny dźwięk po puszczeniu sprzęgła


Krzysiek91ldz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Otóż moim problemem jest to, że na wszystkich biegach prócz biegu jałowego,po puszczeniu sprzęgła słyszę dziwny dźwięk najbardziej zbliżony do tego dźwięku gdy jedziemy na wstecznym. Narasta on wraz z obrotami. Po wciśnięciu sprzęgła nastaje błoga cisza :P na luzie, bez różnicy czy sprzęgło jest wciśnięte czy nie, także cisza, nic się nie zmienia.

Miał ktoś podobny problem ?

Mechanik mówi że to może być jakieś łożysko na skrzyni, a ja biorę pod uwagę łożysko oporowe na sprzęgle.

Pomóżcie ;( :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że przy obciążeniu hałasuje :) Ale szczerze to sam nie wiem co to może być ;) Jak już się uporasz z problemem to daj znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się do tematu. Ja mam coś podobnego co kolega. Na 2,3,4 biegu gdy puszczam sprzęgło to jest słyszalny dość wyraźny dźwięk typu grr jakby coś zazębiało. Z tego co poczytałem na forum to może być mało oleju w skrzyni. ale to może dwumas lub sprzęgło. Cieżko mi stwierdzić może ktoś miał cos takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem Opla kiedyś i miałem to samo. Okazało się, że to mechanizm różnicowy jest walnięty. Więc jeżeli masz tak to prawdopodobnie to jest to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich u mnie pojawił się podobny problem i został on zlokalizowany :) Problemem okazała się skrzynia biegów która po prostu już zaczyna się odzywać u mnie mechanior rozebrał wszystko, wymieniłem przeguby (na próżno ale już są) i po zamontowaniu tych przegubów na chwilkę ustało, ale kiedy mi znowu zaczęło od czasu do czasu pukać to rozebraliśmy skrzynię i okazało się że po wymianie oleju w niej nowy olej ją tak wyczyścił że się luzy porobiły i dlatego tak puka :) Ja u siebie jeszcze ok 70 000km na tej skrzyni zrobię więc narazie się nie przejmuję :) Podejrzewam że u was jest to samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...