Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana potencjometru pedału gazu


siba1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie wiem jak się zabrać za wymianę potencjometru pedału gazu moje audi to a4 b5 95r 1,9 tdi (czyli mój potencjometr to jest ten z krótką linką) .Proszę o pomoc osobę która wie jak zdemontować ten potencjometr. Z góry dziękuje i pozdrawiam

---------- Post dopisany 25-04-2013 at 11:51 ---------- Poprzedni post napisany 24-04-2013 at 20:08 ----------

nikt nie wymieniał ?

---------- Post dopisany 01-06-2013 at 19:15 ---------- Poprzedni post napisany 25-04-2013 at 11:51 ----------

A podpowiecie jak zdemontować pedał hamulca

?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymienialem te linkę bez zdejmowania pedału gazu :wink:

Myślę że cudów tam się nie masz co spodziewać. Potencjometr jest przykręcony na 2 śruby więc pochyl się i tam zajrzyj :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez wymienialem nawet 3 razy ale problem polega na tym ze ciągle sie zrywa i dlatego chcę wymienić cały potencjometr bo jest to dość niebezpieczne taka zrywająca się linka :( Niestety tam nie ma żadnego dostępu i wydaje mi się że trzeba zdemontować pedał hamulca ale nie wiem jak się za to zabrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniłem 2 lata na taką ze sklepu rowerowego, nasmarowałem żeby się nie przecierała, kołyske przepolerowałem i narazie nie widac żeby cos miało byc nie tak

---------- Post dopisany at 20:07 ---------- Poprzedni post napisany at 20:06 ----------

Pozatym zorientuj się bo chyba ta kołyska z linka wystepuje jako część a nie trzeba całego potencjometru wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, inaczej bym linki nie zmienił. Tzn trzeba te nakrętkę odkręcić co trzyma kołyskę i jakimś śrubokrętem ją zepchnąć z tej ośki a ona jest tam na takim wieloklinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekaw jestem jak ja wymieniałes bez zdjęcia kołyski.

Oryginalna linka jest tam zakuta. Żeby starą końcówke linki wyjąć musiałem ja rozwircić. Później brałem linke rowerowa z jednej strony zakuta przekładałem prze ten otwór. Później śrubą skręcałem linke do tego plastiku co idzie do pedału. Zakładałem na pedał i zakładałem kołyske na ośke w takiej pozycji by była linka naciągnięta delikatnie w pozycji puszczonego pedału.

Oczywiści trzeba pamiętac że tak naprawdę ten kawałek linki ma być bardzo krótki i ta kulka na końcu tego plastiku powinna leżeć w kołysce w tym miejscu gdzie jest poszerzone korytko w kołysce.

Wtedy linka nie przenosi bardzo dużych sił, nie wygina się pod kontem ostrym i nie pęka tak jak w oryginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...