Skocz do zawartości
IGNOROWANY

['A4 B5 AFN 97r] Nierówne zużycie tylnej opony


Mario82A4

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam problem z wyząbkowaną tylną prawą oponą , tzn od wewnętrznej strony na prawej oponie mam nierówne zużycie opony , czyli co druga kostka bieżnika w jednym rzędzie jest bardziej wytarta i podczas jazdy czuć czuć delikatne drgania z tyłu , co może być przyczyną ?? Na diagnostyce amorki podobno dobrze wskazują , na oponach jeżdżę kilka lat i zawsze ta opona była na tym samym miejscu , opony kupiłem prawie nówki , wyglądały jak by nie było w ogóle na nich jeżdżone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże znaczenie ma to jak pompujesz koła, stan tulei i głównie amorki. Jak są zużyte to będą ząbkować opony.

Niektóre opony wymagają też przekładek po przekątnej co sezon, np. Michelin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amorki podobno ok , co do ciśnienia to ok 2.2-2.5 Opona to DUNLOP sp sport 8000 OPONA Lato DUNLOP 8000E 205/55ZR16 205/55/16 5,9mm (3150493825) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. , oponki i tak niedługo idą do zmiany bo już są słabe ale chciałem namierzyć co jest nie tak żeby nowych opon nie cieło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłeś geometrię? u mnie też jedną oponę ścinało z tyłu okazało się że belka jest krzywo. na szczęście jest możliwość regulacji belki i ustawili mi w tolerancji geometrię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...