Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka prędkość na trasie = najniższe spalanie?


eu4yaon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytanie tylko dla kierujących a4 z silnikiem 1.6 bez instalacji gazowej.

Na majówke wyruszam w trase, jakieś 900km większość po niemieckich autostradach. Mierzył ktoś przy jakiej prędkości 1.6 pali najmniej? Myslę tak jechac 120-130km/h choć zauwazyłem ze im większa prędkość to wiecej pali ale przecież nie będę jechał 90km/h bo tam w rok nie zajade.

Prosze o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałeś 90 km, to jakieś 2,5 tyś obrotów. Przy 100km/h też nie powinien dużo upić. Najważniejsze to stała prędkość, przyklej się do jakiegoś tira i jedź za nim bd mniejszy opór powietrza, ciśnienie opon, unikanie nie potrzebnych hamowań. No i do tego klima off, zalecany przy żydzie zimny łokieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty no ja swoim 1.8 w trasie przy 120km/h spaliłem 11l gazu z czestym redukowaniem bo to tylko krajowa 10 a na autostradzie bym do 10l zszedl czyli jakies 8.5 litra benzyny. To ty swoim powinienes spalic max 8litrow benzynki przy 120 ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy prędkości 120 pokaże ci 7 litrów bez klimy oczywiści na autostradzie, na pokładzie 2-3 osoby + 2 torby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam jechałem z Lublina do Zamościa, miałem trochę czasu w zanadrzu i jechałem 60-70 km/h na V biegu, przy 2-2,2tyś to spalanie było w granicach 6l, ale nie polecam gdyż to jest zbyt niebezpieczna jazda ;) ze względu na potworną nudę i możliwość znużenia, a także dla innych uczestników ruchu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki koledzy za opinie, planuje jechać w granicach +/- 120km/h oczywiście chcialbym wiecej ale kobieta bedzie nade mną rękę trzymała :decayed: jedno wiem, że na pelnym baku do celu nie dojade także przy laniu niemieckiego paliwa policze spalanie :wink: przeczuwam coś koło 7l. pozdro:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechałem z niemiec z prędkością 130 km/h i spalił 7 litrów, to było w marcu więc klima nie chodziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie wyłacz klime jak nie bedzie strasznie ciepło. Spalanie od razu widocznie mniejsze. Ja raz w tygodniu robie 240km, i optymalna predkosc do spalania to 110km/h. Prezes870 w 1.8 jest dłuzsza skrzynia wiec i wieksza predkosc przy tych samych obrotach :P

---------- Post dopisany at 22:43 ---------- Poprzedni post napisany at 22:41 ----------

przeczuwam coś koło 7l. pozdro:wink:
Hahah ten samochód tyle nie potrafi palić hahah

:grin::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi fis pokazuje przy ok 90 km/h ok 6,2 litra przy 4 osobach i bagażu, jak zapieprzalem 160-180 to pokazywał prawie 9 , przy 120 ok 7 litrów, oczywiście przy 4 osobach i bagażu

Jak się przykleilem do tira to przy 100 spalanie wynosiło 4,5 :kox:

7,5 litra spalił mi w zimie na zimowych oponach przy średniej 130-140

oczywiście wszystko w warunkach trasy nie miasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jezdze 5 osob i pełen bagaznik. :kwasny:

---------- Post dopisany at 22:53 ---------- Poprzedni post napisany at 22:52 ----------

i brakuje mi komputera zeby dokładnie okreslic spalanie ale powyżej 7 jak ostrzej sie jedzie to nawet 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mi nie chodzi o to żeby żydzić na paliwie i zaklejać kartonami felgi, żeby polepszyć opływ powietrza. Tylko chce zorientować się w spalaniu ADPka na trasie, bo nigdy nie mialem przyjemności tak daleko nim jechać, więc jestem zielony w tym temacie :wink: Jedno wiem że w jeździe mieszanej pali mi 8 to na trasie zejdzie pewnie do 7 :decayed: co do klimy to gdybym ją miał to i tak by chodziła :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy stałej jeżdzie około 100 km na godzinę potrafi spalić około 7l jednak im wyższa prędkość zaczyna palić ten silnik jest dobry ale kiepska skrzynia są za krótkie przełożenia nie nadają się na trasę przy 100km/h ma 3000 obrotów porażka powinno być 120 sam myslę od czego skrzynie wrzucić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc wrócilem, jak by kogoś to interesowało to w tamtą strone jechałem ok 120-140 km/h i wyszlo na baku 7l, a spowrotem 140-160km/h i spalił 7,5l. Szkoda że dizla nie mam :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...