Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Nie moge wyłaczyć "ECON" B6


sasqacz

Rekomendowane odpowiedzi

witam! przed chwila bylem na miescie i wlaczylem auto w klimatroniku,zaswiecil mi sie "econ" i nie moge go wylaczyc,naciskam przycisk ale gasnie tylko jak go trzymam a jak puszcze dalej swieci. jak to wylaczyc? prosze o pilna odpowiedz dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy klima jest sprawna. Taki objaw mialem u siebie jak klima byla rozszczelniona. PO nabiciu i skasowaniu bledów, wszystko wrocilo do normy. Albo podłącz VAG'a i sprawdz bledy, albo podjedz do warsztatu na sprawdzenie szczelnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy klima jest sprawna. Taki objaw mialem u siebie jak klima byla rozszczelniona. PO nabiciu i skasowaniu bledów, wszystko wrocilo do normy. Albo podłącz VAG'a i sprawdz bledy, albo podjedz do warsztatu na sprawdzenie szczelnosci.

dokładnie tak jak pisze letallec, masz nieszczelną instalację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej! probowalem na rozne sposoby- auto , wylaczalem itp i nic, klime nabujalem jakis miesiac temu i bez problemow wszystko dzialalo, gosc mi najpierw sprawdzil szczelnosc i nie bylo uszkodzen zadnych. najdziwniejsze ze zaczelo mi sie to robic odkad odebralem autood mechanika - wymienial mi synchronizator 3 biegu i na koniec powiedzial ze odwrotnie przewody od klimy byly,moze on cos tam zmienil i dlatego wylacza sprezare, zaraz do niego podjade czy cos tam zmienial,jesli nic to wtedy podepne vaga ale dziwne ze chodzilo i nagle cos by sie popsulo? napisze jak juz bede po rozmowie z mechanikiem.[br]Dopisany: 14 Lipiec 2008, 13:22 _________________________________________________bylem w serwisie klimy i prawdopodobnie mam nieszczelny uklad gdzie bo caly czynnik mi spierd...:) jezdze z ultrafioletowym barwnikiem i za pare dni zobaczymy gdzie ucieka. pozdro i dzieki za info[br]Dopisany: 15 Lipiec 2008, 20:55 _________________________________________________ostatecznie okazalo sie ze gosc w serwisie nie dokresil zaworku do nabijania i przez to sie ulatnialo, mam nadzieje ze to to :) wszytsko sie okaze za jakis czas czy znowu nie ucieknie pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dzieje mi sie to samo!! Econ sie nie wylancza. Klime nabilam i jezdze od mechanika do mechanika i kazdy co innego wymysla!! Auto mam 3tygodnie i od poczatku kabinuje jak tu ja uruchomic???!!! Sprezarka jest ok,czujniki tez a vega pokazuje ze jest blad czujnika wysokiego cisnienia i kod 0333.Co mam robic???Moze ktos wie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dzieje mi sie to samo!! Econ sie nie wylancza. Klime nabilam i jezdze od mechanika do mechanika i kazdy co innego wymysla!! Auto mam 3tygodnie i od poczatku kabinuje jak tu ja uruchomic???!!! Sprezarka jest ok,czujniki tez a vega pokazuje ze jest blad czujnika wysokiego cisnienia i kod 0333.Co mam robic???Moze ktos wie???

tryb econ swiadczy, jak koledzy pisali, o niesprawnej instalacji klimatyzacyjnej, i nalezy usunac przyczyne usterki w specjalistycznym zakladzie obslugi klimatyzacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej! niestety ponownie musze napisac o rade :( minelo kolejne 3 tygodnie i znowu lipa, tym razem klima nie chlodzi ale moge ja wlaczyc i wylaczyc, po sprawdzeniu - 1 przewod zamrozony a drugi normalny,wentylator klimy sie wlacza ale brak zimnego nawiewu pomimo ze przewod zmrozony. aha te gruby gumowy jest miekki a podobno recznie nie mozna go scisnac jak jest dobre cisnienie. na dodatek przy zalaczaniu klimy nie slychac sprezarki jak sie wlacza.a po swiezym nabiciu bylo ok tylko ze 2-3 tygodnie. co to moze byc? niesttey serwis w ktorym to robie ma urlop 2 tygodnie dlatego co wedlug Was w tym siedzi:) na klimatroniku zadnych bledow nie pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dzieje mi sie to samo!! Econ sie nie wylancza. Klime nabilam i jezdze od mechanika do mechanika i kazdy co innego wymysla!! Auto mam 3tygodnie i od poczatku kabinuje jak tu ja uruchomic???!!! Sprezarka jest ok,czujniki tez a vega pokazuje ze jest blad czujnika wysokiego cisnienia i kod 0333.Co mam robic???Moze ktos wie???

Mam to samo klima nabita, szczelna, 6 atmosfer czujnik spr, wymieniony na nowy sprawny. Na moim starym wywalało brak plusa, a na nowym wywala brak masy. Co to może być? Na panelu wszystko działa, tylko nie ECON nie chce się wyłączyć. Jakieś pomysły ? Jakiś przekaźnik ? Dodam że miałem małe zwarcie od żarówki pod nogami wynikiem czego spaliły się ledy od oświetlenia rejestracji, a następnego dnia nie działała klima.

Mam silnik 1.9tdi AFV jakby komuś to było potrzebne :P

Mile widziany by był jakiś schemat panel klimatronika-czujnik klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...