Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zgrzytnięcie podczas ruszenia-multitronic


Wegor

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem , Kupilem przed wczoraj Audi A4 B6 Avant 2003r 163km multitronic ( BDG ) skrzynia po regenracji 12tys km temu , przejechalem nim w drodze do domu ponad 500km i wszystko bylo w porzadku. Dzisiaj , wracalem do domu, ze skrzyzowania chcialem gwaltownie ruszyc i cos mi zgrzytnelo :shock3:, odczulem to w kabinie. Niby teraz wszystko jest ok. Moze to byc jakis test ABS? O tym tez slyszalem ale chcialbym wiedziec czy jest sie czym przejmowac. Dzieki za odpowiedz i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test pompy ABS masz tylko jeśli auto stało przez jakiś czas i z takich warunków ruszasz (nie w trakcie cyklu jazdy). Sprawdź przeguby zewnętrzne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

dokładnie to stało się tak że na odległości 30 km miałem 2 praktycznie awaryjne hamowania i za każdym z tych hamowań po ruszeniu miałem te zgrzyty z drganiem odczuwalnym w kabinie ok 2 sekund to trwało ....

---------- Post dopisany at 19:11 ---------- Poprzedni post napisany at 19:09 ----------

Teraz już śmigam prawie tydzień i nie miałem ani razu takiej sytuacji. Czy te gwałtowne hamowanie mogło mieć na to wpływ ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

dokładnie to stało się tak że na odległości 30 km miałem 2 praktycznie awaryjne hamowania i za każdym z tych hamowań po ruszeniu miałem te zgrzyty z drganiem odczuwalnym w kabinie ok 2 sekund to trwało ....

---------- Post dopisany at 19:11 ---------- Poprzedni post napisany at 19:09 ----------

Teraz już śmigam prawie tydzień i nie miałem ani razu takiej sytuacji. Czy te gwałtowne hamowanie mogło mieć na to wpływ ???

Nie powinno - jeździj dalej i obserwuj co się dzieje. Przy okazji kontrola na kanale/podnośniku - każdy przegub z wyciekiem jest teoretycznym podejrzanym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. sprawdzę to dzięki :)

A co możesz powiedzieć mi na temat skrzyń Multi? czytałem bardzo wiele o tym typie skrzyń zdania są podzielone. Po czym się spodziewać że skrzynia już kończy swój żywot?

dla mnie jazda V6 z Multi to coś pięknego wygoda, bardzo płynna praca Multi żadnych szarpań ani nic z tych rzeczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co chcę powiedzieć na temat CVT masz tutaj na forum - poczytaj encyklopedię. Na pewno moja opinia na temat tej skrzyni nie jest negatywna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :) dziś stało się to ponownie tylko że tym razem zapalił się ''ABS'' . Czy to już w 100% potwierdza że winnym jest przegub ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :) dziś stało się to ponownie tylko że tym razem zapalił się ''ABS'' . Czy to już w 100% potwierdza że winnym jest przegub ???

Odczytaj błędy ze sterownika ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko dzięki dziś wieczorkiem się tym zajmę

---------- Post dopisany at 15:42 ---------- Poprzedni post napisany at 15:38 ----------

czyli odczyt błędów ABS pomoże zlokalizować te dziwne zjawiska ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko dzięki dziś wieczorkiem się tym zajmę

---------- Post dopisany at 15:42 ---------- Poprzedni post napisany at 15:38 ----------

czyli odczyt błędów ABS pomoże zlokalizować te dziwne zjawiska ???

Możliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

VGA sprawdzony kolega sprawdzał nic nie wykrył niby... Powiem tak mam już te Audi :) miesiąc i wiem to że jak odpalam ją po raz 1 w dany dzień i wygląda to tak że jak już jadę to obroty są ok 1600 przy 70na/h jak dla mnie to trochę dużo więc staje i gaszę i ponownie odpalam i jest ok czyli ok. 1100 przy 70/h...

---------- Post dopisany at 21:21 ---------- Poprzedni post napisany at 21:20 ----------

Sorki za zwłokę z odpisaniem ale wyleciało mi z głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przy 70 powinieneś mieć jeszcze 1500 obr... Dopiero po przekroczeniu 80 obroty idą do góry wraz z prędkością, chyba, że w TDI inaczej jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ok 1100 do ok 70/h to jest tak normalnie ale mam te dziwne zjawisko po pierwszym odpaleniu a jak zgaszę i odpalę na nowo to jest GiTARA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...