Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przedłużenie anteny GPS


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy ! muszę przedłożyć antenę GPS obecnie mam małą navi w fisie i antena biegnie do bagażnika (chyba) zakładam rns-d i muszę antenę podpiąć bezpośrednio do radia. Macie jakiś pomysł jak ja przedłużyć szukałem przedłużki ale lipa.

Chyba ze da se jakoś zrobić żeby działała navi w fisie i w rns-d ???:eusathink: gdzieś kiedyś słyszałem o czymś takim...

---------- Post dopisany 04-05-2013 at 09:24 ---------- Poprzedni post napisany 02-05-2013 at 09:24 ----------

Nikt tego nie robił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu chcesz przedłuzac przewod ? kabel idzie do anteny na dachu przeciez .

Kodowanie dobrze zrobiłes ?

Chyba ze rzeczywiście chcesz przedłuzyć to tu masz firme co robi na dowolny wymiar :wink:

Kabel antenowy FAKRA 5,5m (3138888972) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche duzo zachodu z tym przedluzaniem.ja mialem podobna sytuacje i kupilem druga antene i umiescilem ja za fisem:wink:mniej roboty i dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche duzo zachodu z tym przedluzaniem.ja mialem podobna sytuacje i kupilem druga antene i umiescilem ja za fisem:wink:mniej roboty i dziala

a navi w fisie odłączyłeś całkowicie czy zostawiłeś?? chodzi o to czy jak podłącze juz RNS D czy mi będzie wyświetlać strzałki przy zegarach (tak jak nawi w fis) dodam ze nie mam tunera TMC przynajmniej nie wiem o tym czy jest czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tej malej nawet nie odlaczylem.podlaczylem rnse i wszystko dziala i komunikaty na fisie tez:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zdemontujesz zegary to tam z tylu masz fajne miejsce na antenke u mnie sciaga dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANTENA GPS FAKRA VW MDF RNS AUDI RNS-E OPEL (3221554181) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

ja mam taką założoną pod schowkiem

działa ok i montaż banalny bo ma magnez w sobie i przyklejasz do blachy:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tylko że ją zakładam rns d oczywiście macie rację z tą dodatkową antena ale ta co podajesz to tylko do rns e pasuje ?a ją chyba potrzebuje taka ? Jak ale nie jestem pewny

ANTENA GPS-SMB AUDI VW SKODA MFD MCD BLAUPUNKT VDO (3193792608) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do rns d jest inna antena niż do rns-e. Jak dobrze wskazałeś potrzebujesz taką z wtykiem smb.

Po drugie, co do pytania odnośnie strzałek na FIS - prawidłowo podłączona RNS-D będzie wyświetlać zarówno informacje o stacji radiowej (RDS) jak i wskazówki nawigacyjne. Podkreślam prawidłowo podłączona czyli z tunerem TMC. Bez tego tunera nawi nie dogada się z samochodem i niczego na FIS nie wyświetli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki z OT, ale czy do rns-e też jest potrzebny tuner TMC żeby informacje były wyświetlane na FISie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie jak wyglądała ta wiązka do TMC ale kupowałem w naviservice. Niestety nie widzę jej teraz w ofercie ale napewno takie coś robili więc jakby coś to pewnie by dorobili. W sumie żadna filozofia ale i tak trzeba mieć szeroką wtyczkę do nawi (chyba taka sama jest już zamontowana w zestawie okablowania do podłączenia rns-d) oraz wtyk do tmc i złączki do kabla antenowego. U mnie te dwie wiązki połączył elektryk bo ja ani czasu ani cierpliwości na to nie miałem tym bardziej, że w moim samochodzie trzeba było szukać sygnału gala. Samego tunera już nie pchałem do bagażnika tam gdzie jego miejsce tylko jest jakoś wciśnięty pod osłonę nad nogami kierowcy. Jak masz wolne miejsce to najprościej upchać za schowkiem pasażera ale ja już tam mam wzmacniacz radia.

---------- Post dopisany at 16:41 ---------- Poprzedni post napisany at 16:38 ----------

Sorki z OT, ale czy do rns-e też jest potrzebny tuner TMC żeby informacje były wyświetlane na FISie?

nie nie potrzeba. RNS-E rozumie sygnał CAN samochodu.

Z rns-d jest problem bo CAN Audi nie jest zgodny z CAN Boscha zastosowanym w nawi stąd potrzebny jest układ tłumaczący sygnał między autem a nawigacją. Pech chciał, że tego tłumacza wcisnęli do tunera TMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba narazie odstawie ten TMC kopiłem tą dodatkową antenę gps i jak pisałeś ukryje ja za schowkiem zaraz pod szybą. a navi z fis nie będę usuwał bo właściwie to ona działa super także będę miał dwie navi :wink:(chyba nie będzie żadnego konfliktu?) za to mój syn będzie miał frajdę z bajek na ekranie jak już wyjdzie na świat :dancing::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba narazie odstawie ten TMC kopiłem tą dodatkową antenę gps i jak pisałeś ukryje ja za schowkiem zaraz pod szybą. a navi z fis nie będę usuwał bo właściwie to ona działa super także będę miał dwie navi :wink:(chyba nie będzie żadnego konfliktu?) za to mój syn będzie miał frajdę z bajek na ekranie jak już wyjdzie na świat :dancing::naughty:

masz już jakiś adapter multimedialny czy cóś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie nie mylcie pojęć....

TMC, jest dodatkiem który nie ma wpływu na łapanie sygnału, pomaga tylko ustalić ruch drogowy i ominąć korki....NIE DZIAŁA w POLSCE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie nie mylcie pojęć....

TMC, jest dodatkiem który nie ma wpływu na łapanie sygnału, pomaga tylko ustalić ruch drogowy i ominąć korki....NIE DZIAŁA w POLSCE

nie mówimy o sygnale TMC tylko o tunerze TMC. A to urządzenie musi być w instalacji jeśli RNS-D ma działać w pełni prawidłowo tzn komunikować się poprzez CAN z samochodem/FIS-em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...