Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moduł komfortu


proximpuh

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, wielka prośba o sprawdzenie czy moduł komfortu z literkami EF obsługuje elektrykę tylnej klapy ? zamontowałem wszystko, otwiera super, ale nie działa mi zamykanie i dociąg:facepalm: w VCDS też nie mogę tej opcji zakodować (błąd 31, polecenie poza zakresem), podłączone jest wszystko ok.:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się wymądrzać, ale myślę że nie pójdzie. To, że otwiera, to dlatego, że sterownik klapy znajduje się w lewym siłowniku. A komfort właśnie obsługuje dociąg. Poza tym ten indeks nie występuje na liście komfortów obsługujących klapę w Kufatek. Wiem, że to żadna wyrocznia, ale chyba wiedzą co piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się wymądrzać, ale myślę że nie pójdzie. To, że otwiera, to dlatego, że sterownik klapy znajduje się w lewym siłowniku. A komfort właśnie obsługuje dociąg. Poza tym ten indeks nie występuje na liście komfortów obsługujących klapę w Kufatek. Wiem, że to żadna wyrocznia, ale chyba wiedzą co piszą.

Dzięki Marcin, właśnie sam też doszedłem do takiego wniosku, zamówiłem DQ, dzisiaj ma przyjść:wink: sprawdzałem u kumpla w Q5 deż ma DQ i elektrykę klapy.:hi:

A właśnie, wiem, że masz u siebie ten moduł zamykający z Kufateka, też zamówiłem, jest w komplecie do tego jakaś instrukcja podłączenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupach w Kufatek dostajesz chyba link do ściągnięcia. Ja kupiłem z eBay od, że tak powiem, reselera i nie było. Tutaj: https://www.dropbox.com/s/p2yianryw5of2yo/33801_englisch.pdf?m

masz tą co ja sobie znalazłem i użyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan właśnie sprawdziłem w DQ i przyjęło mi te 2 bity w kodowaniu bez błędów -out of range czyli twój polift EF na allegro wystawiaj :wink:

PS wiesz że w VCDS możesz zrobić maping całego komfortu :wink:

Ross-Tech: VCDS Tour: Controller Channels Map

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupach w Kufatek dostajesz chyba link do ściągnięcia. Ja kupiłem z eBay od, że tak powiem, reselera i nie było. Tutaj: https://www.dropbox.com/s/p2yianryw5of2yo/33801_englisch.pdf?m

masz tą co ja sobie znalazłem i użyłem.

Dzięki, chyba powinno wystarczyć:wink::hi:

---------- Post dopisany at 15:00 ---------- Poprzedni post napisany at 14:57 ----------

Bogdan właśnie sprawdziłem w DQ i przyjęło mi te 2 bity w kodowaniu bez błędów -out of range czyli twój polift EF na allegro wystawiaj :wink:

PS wiesz że w VCDS możesz zrobić maping całego komfortu :wink:

Ross-Tech: VCDS Tour: Controller Channels Map

Niestety Jarku, taka będzie kolej rzeczy-allegro:grin:własnie zdejmują mi komponent z DQ:kox:mam nadzieję, że będzie OK:thumbup1:o mapie sterownika już wiem, Grześkowi kiedyś robiłem i wysyłałem, właśnie komfort:wink:trzeba znać tylko kod dostępu:wink:

---------- Post dopisany at 18:56 ---------- Poprzedni post napisany at 15:00 ----------

I po krzyku:decayed:wszystko działa, nawet moduł z Kufateka zamykający klapę z pilota dotarł na czas i już podłączony:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupach w Kufatek dostajesz chyba link do ściągnięcia. Ja kupiłem z eBay od, że tak powiem, reselera i nie było. Tutaj: https://www.dropbox.com/s/p2yianryw5of2yo/33801_englisch.pdf?m

masz tą co ja sobie znalazłem i użyłem.

Dzięki, chyba powinno wystarczyć:wink::hi:

---------- Post dopisany at 15:00 ---------- Poprzedni post napisany at 14:57 ----------

Bogdan właśnie sprawdziłem w DQ i przyjęło mi te 2 bity w kodowaniu bez błędów -out of range czyli twój polift EF na allegro wystawiaj :wink:

PS wiesz że w VCDS możesz zrobić maping całego komfortu :wink:

Ross-Tech: VCDS Tour: Controller Channels Map

Niestety Jarku, taka będzie kolej rzeczy-allegro:grin:własnie zdejmują mi komponent z DQ:kox:mam nadzieję, że będzie OK:thumbup1:o mapie sterownika już wiem, Grześkowi kiedyś robiłem i wysyłałem, właśnie komfort:wink:trzeba znać tylko kod dostępu:wink:

---------- Post dopisany at 18:56 ---------- Poprzedni post napisany at 15:00 ----------

I po krzyku:decayed:wszystko działa, nawet moduł z Kufateka zamykający klapę z pilota dotarł na czas i już podłączony:banan:

Jestem na etapie kompletowania czesci do tego moda i gdzie kupiles komfort DQ i czy uzywke czy nowy? Jaka cena za komponent w aso? Z gory dzieki za odp.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dużo kasy to ASO około 2000-1500zł ja kupiłem DQ na allegro z fakturą za 200zł :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DQ kupiłem na alledrogo, 400 z przesyłką, używka (kupuj z pewnego źródła, ewentualnie żądaj faktury lub paragonu) nówka w ASO ok 1200 po rabacie. Komponent w ASO Gdańsk kosztuje normalnie 250 PLN, jak kogoś znasz to można zrobić nawet za 100 z fakturą:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DP nie ma wtyki do klapy :kwasny:

musisz kupić DQ

Ja do klapy jeszcze nie doszedłem :wink:

ale Bogdan robił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh jak zwykle pechowo:wink: myslalem ze juz masz badz robiles to zawsze bym mogl podleciec oblukac:wink: a do Bogdana kawal drogi:kwasny:

Ale Bogdan niedługo będzie u Jarka, zawsze możesz podjechać i oblukać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo modułu komfortu. Nie działa mi żarówka wewnątrz w tle (lampka na podsufitce), zmieniłem żarówki, są ok a dalej nie świeci, nie wiecie może czy moduł komfortu odpowiada za ten element?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz bezpieczniki, czy masz napięcie na gnieździe żarówki i przed przełącznikiem.

...a za oświetlenie odpowiada moduł CE:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...