Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Falowanie na wolnych obrotach, syczenie z korka paliwa.


Grabek94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój problem polega na tym, że przy dojeżdżaniu do świateł i wciśnięciu sprzęgła zaczynają mi falować obroty. Dzieje się to z reguły na ciepłym silniku, wiec już na gazie. Byłem u gazownika i wszystko jest w porządku. Wcześniej pomagało lekkie dodanie gazu i obroty się normowały , teraz już to nie pomaga. Jeśli chodzi o syczenie , to po odkreceniu korka powietrze jest zasysane do środka, jakby było podciśnienie w baku. Po ponownym zakreceniu korka obroty na chwilę spadają. Opis może mało dokładny, bo wiem, że czynników może być wiele. Jak narazie sprawdzałem przepustnicę i ją adaptowałem. Jest jeszcze problem nie zwiazany z tym. Wczoraj jechałem na trasie , oczywiście na gazie , mialem 1/4 zbiornika benzyny i po jakims czasie włączyla się kontrolka rezerwy benzyny. Nurtuje mnie pytanie, co się stało z tą benzyną skoro nie mam żadnego wycieku i po dolaniu poziom się trzyma. Czy może miec to związek z tym podciśnieniem w baku i przez to złymi wskazaniami wskaźnika poziomu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat już kilkakrotnie był wałkowany wszystko to co opisałeś powoduje zawór par paliwa to toć co cyka na obudowie filtra powietrza dodatkowo potrafi odkształcić bak, spalić pompę paliwa, powyginać pływak (nie wiem czy u ciebie się to nie zrobiło), oraz palić bezpiecznik od pompy, jedynie jak najszybsza wymiana tu pomoże niestety nie ma do tego zamienników tylko ori :(:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzywek jest pełno nawet u nas na forum co jakiś czas pojawiają się, w internecie znajdziesz tego pełno wymień od razu i po problemie będzie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zawór par paliwa całkowicie załatwi sprawe moich problemów? Jeśli by się okazało ze pływak został wygięty to w gre wchodzi tyłko jego wymiana czy można go jeszcze uratować ? Wciąż nie wiem gdzie sie podziało moje 12 litrów benyzny : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. powinno załatwić wszystkie twoje problemy :) oprócz poziomu pb, ja szczerze nie polecam ci używek kupować bo to kupisz ją za powiedzmy 40zł i nie wiesz kiedy si się zepsuje a nowe kupisz za 120zł i będziesz wiedział że chociaż kilkadziesiąt tysięcy na nim zrobisz ale to już twoja decyzja, a jeżeli chodzi o pływak to musisz zobaczyć co tam się stało możliwe że po prostu ci wypadł z szyny, musisz zajrzeć do baku :) ale radzę ci wymianę zrobić jak najszybciej a jak zamierzasz jeździć to odkręć delikatnie korek od wlewu pb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Narazie odkręce korek wlewu i bede z nim jeździł, aż nie kupie w serwisie nowego zaworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...