Skocz do zawartości
IGNOROWANY

System do 2000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zależy mi na fachowej opini dotyczącej sprzętu car-audio;

chce by koszt systemu( radio,głośniki przód,subwoofer,wzmacniacz) nie przekroczył

2000zł, a byłoby mile widziane zejść poniżęj tej kwoty;

słucham muzyki rockowej,metalowej,dance,hh, więc w brzmieniu ważna jest dla mnie

dynamika,bas (raczej jakość, a nie ilość) i co bardzo ważne przestrzeń;

oto moje przykładowe zestawienie:

radio pioneer DEH-5000UB (http://www.allegro.pl/item398110706_pioneer_deh_5000_ub_usb_aux_salon_czestochowa.html)

głośniki helix dark blue (sądze że 13 mi wystarczą)(http://www.allegro.pl/item399570014_helix_dark_blue_52_1_13cm_tweetery_zwrotnice.html)

subwoofer - musi być mały,sprytny, ponieważ często też korzystam z bagażnika..zreszta tak jak zaznaczyłem nie musi to być bas który swoją potęgą przyprawia o bóle zębów;

więc mam na oku:

jbl cs 1204b

http://www.allegro.pl/item392376825_jbl_cs_1204b_1000w_max_gratis_wysylka_o_zl.html

infinity ref1050w

http://www.allegro.pl/item393811930_infinity_ref1050w_wielki_bass_mala_skrzynia_gwpl.html

hertz es 200

http://www.allegro.pl/item392575059__hertz_es_200_20cm_maly_potwor_w_skrzyni_.html

wzmacniacz,wytłumienie,kable,--nie mam zielonego pojęcia co kupić

aha i sprzęt z drugiej ręki nie wchodzi w grę;

z góry dziękuje za wszelkie informacje i sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam ze orginalne radyjko z systemem bose będzie grać lepiej niż ten pionier !!

to źle uważasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glosniki przod - 16cm + odzielne tweetery ( nie dawaj 13cm )

wzmacniacz 4 kanaly (2 na mostku na woofer/ 2 na przod )

woofer 10-12" (25-30cm) w skrzynce otwartej lub zamknietej ( zalezy czy lubisz dynamiczny bas czy wolisz mocne zejscie )

radio uzywka pioneer lub najlepiej alpine lub clarion ( napewno nie ori )

do tego wytlumienie przednich drzwi i zmiana kabli

glosniki na przod ja bym dal audio-system lub rainbow

wzmacniacz np udimension glow 4075 ( lub jakis lepszy ale uzywany np vibe slick a4 )

woofer hm .... 300-500rms ci starczy ( nie bede rzucac przykladami )

oczywiscie to tylko przyklady .... ;> a takich przykladow mozna wymieniac sporo

mam nadzieje ze jeszcze Watson napisze tutaj cos od siebie

bo on madrze pisze o car-audio[br]Dopisany: 14 Lipiec 2008, 17:54 _________________________________________________

Ja uważam ze orginalne radyjko z systemem bose będzie grać lepiej niżz ten pionier !! Ale to tylko moje zdanie :hi:

bedzie grac gorzej na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Bose odpada, ponieważ miałem okazję posłuchać i lekko się rozczarowałem;

na ten moment nie mogę wydać więcej niż 2kafle, no chyba że będę wymieniać po elemencie co jakiś czas-ale jak długo to może trwać..i na jakiej kwocie się skończy...

a co sądzicie o komponentach jakie ja zaproponowałem??

co do brzmienia to nie mam też jakichś strasznych wymagań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę coś wtrącić to serdecznie polecam firmę Extreme Car Audio z Wrocławia, wg. ich specjalistów w przypadku instalacji car audio 30% efektu końcowego to sprzęt, natomiast 70% to odpowiednie dostrojenie oraz montarz. Miałem przyjemność przejechać się kilkoma autkami z nagłośnieniem wykonanym przez w/w firmę i muszę przyznać, iż efekt jest piorunujący. Jeżeli masz możliwość odstawienia auta do Wrocka na ~2 dni to zachęcam do zapoznania się z ich ofertą na www.extremecaraudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę coś wtrącić to serdecznie polecam firmę Extreme Car Audio z Wrocławia, wg. ich specjalistów w przypadku instalacji car audio 30% efektu końcowego to sprzęt, natomiast 70% to odpowiednie dostrojenie oraz montarz. Miałem przyjemność przejechać się kilkoma autkami z nagłośnieniem wykonanym przez w/w firmę i muszę przyznać, iż efekt jest piorunujący. Jeżeli masz możliwość odstawienia auta do Wrocka na ~2 dni to zachęcam do zapoznania się z ich ofertą na www.extremecaraudio.pl

słyszałem negatywne opinie o nich i oni lubią zakładać JBl :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę coś wtrącić to serdecznie polecam firmę Extreme Car Audio z Wrocławia, wg. ich specjalistów w przypadku instalacji car audio 30% efektu końcowego to sprzęt, natomiast 70% to odpowiednie dostrojenie oraz montarz. Miałem przyjemność przejechać się kilkoma autkami z nagłośnieniem wykonanym przez w/w firmę i muszę przyznać, iż efekt jest piorunujący. Jeżeli masz możliwość odstawienia auta do Wrocka na ~2 dni to zachęcam do zapoznania się z ich ofertą na www.extremecaraudio.pl

Na temat panow z Extreme..... mozna byloby napisac piekny poemat szkoda tylko ze w swojej ofercie maja tylko dwie firmy - JBL i Infinity. Kto zgadnie jaka odpowiedz mozna uslyszec zadajac pytanie "ktora firme panstwo polecacie" ? :> Bez zadnych dodatkowych pytan o preferencje klienta odpowiedz jest jedna a wlasciwie dwie :wink4: . Do swojej kwoty doloz jeszcze 500-700zl a dopiero wtedy bedziesz mogl zaczac normalna rozmowe jak klient ze sprzedawca - wprzeciwnym wypadku nie licz na zainteresowanie.

To co zapronowales w linkach jest bardzo popularne , "marketingowe" , znane i pewnie dla niektorych najlepsze jakie slyszeli na wlasne uszy ale chyba na tym sie koncza zalety. Uwazam ze mozna wydac taka kwote o wiele madrzej a przy tym spelnic Twoje wymagania, oczekiwania oraz uniknac tego czego nie lubisz w brzmieniu. Kwota jest calkiem spora i bez dodatkowej rozmowy o Twoich preferencjach sie nie obedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;

A co Ty na to:

Wzmak:

http://allegro.pl/item402123885_audison_srx3_nowy_promocja_na_swietne_brzmienie.html

Sub(najlepiej zamknięta)

http://monacor.djshop.pl/_monacor/produkt/5288,monacor.html

Średnie+wysokie(ta sama cena co Twoje)

http://allegro.pl/item399160819_helix_62_1_nowy_model_zestaw_helix_f_v_.html

Radyjko

http://allegro.pl/item400327135_sony_cdx_gt424u_cd_mp3_aux_in_wysylka_7zl_gw.html

do tego kable ok150zl

do tej pory niecale 2300

do tego wygłuszanie, buda dla suba, przesyłki...jeśli mówisz, że liczy sie jakość a nie ilość to raczej ciężko będzie zachować te 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wątpliwości co do radia sony, z tego co czytałem na forum najlepiej wypadają radia alpine, pioneer i clarion,

i właściwie pod względem stylistyki i obsługi ta ostatnia wydaje się mi najbliższa.Myślałem nawet o zakupie jakiejś używki, od

5 serii w górę np. dxz558

głośniki: helix dark blu,powerbass lub hertz dsk---coś z tego wybiorę

wzmacniacz: tu jest problem..bo zarówno przez Was zaproponowane u-dimension,vibe czy audison są dla mnie za drogie

i szukałbym czegoś do 500-600zł;

Uwazam ze mozna wydac taka kwote o wiele madrzej a przy tym spelnic Twoje wymagania, oczekiwania oraz uniknac tego czego nie lubisz w brzmieniu

Watson,

co mógłbyś mi polecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj prosze moje ostatnie zdanie w ostatnim poscie. Nie jestem w stanie optymalnie dobrac poszczegolnych komponentow bez dodatkowej rozmowy. Odnosnie glosnikow i firm ktore wymieniles to powinienes jeszcze dodac uDimension EL :). Hertz DSK to o wiele nizsza polka ; Helix Dark Blue przegrywa rywalizacje z EL pod wzgledem jakosci dzwieku, jakosci materialow uzytych do ich budowy ale wygrywa pod wzgledem ceny jaka musisz wydac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do radia...pionki grają MOCNO...w nich odrazu jest sporo basu przy ustawieniach na zero...ja bym patrzył po Alpine CDA... a najlepiej Clarion ale ich wygląd niejest ciekawy,

przód, tutaj coś lepszego, bo na tym będziesz bazował! choćbyś niewiem jakie głośniki włożył, to bez wytłumienia i dobrego montażu będzie ;( myśle że do rocka, metalu i dance dobre będą Rainbow...ale do hh znów nie... ale jakiś kompromis znajdziesz

wzmak, najłatwiej kupić 4 kanałówke i jak już kolega Nowak pisał, walnąć mostek na suba a 2 kanały przód

sub, 10'' lub 12'' no do szybkiej muzy zalecają 10'', ja mam Re Audio i nie narzekam, ale suba możesz dokupić na koniec, po zamontowaniu już wzmaka i zrobieniu przodu i instalacji na perfekt!

odziwo za same drobnostki, zapłacisz sporo, za okablowanie dasz 250zł i to nic specjalnego, a wytłumienie możesz zrobić sam, chociaż musisz posiadać troche zzdolności i wiedzy... za sam materiał na wytłumienie dasz 150zł i jest to budżetowy materiał czyli taśma TYTAN aluminiowa...już nie wspomne o dobrym zamontowaniu tych 16cm...

odemnie moge powiedzieć tylko że najlepiej gdybyś miał kogoś kto za małe pieniądze zrobi ci dobrze przód, montaż...16cm...oczywiście

i wtedy podepniesz sobie przód a na koniec kupisz, jak dozbierasz suba, bo dasz te 2 tyś czy też mniej za sprzęt klasy jbl, infinity, lanzar, blaupunkt czy też carpower, nakupisz różnych głośników, ale usłyszysz sporo wysokich i męczących tonów i muzyka zacznie Cie nudzić!

wybór należy do Ciebie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już o wytłumianiu mowa to chciałbym zwrócić uwagę ze są to drzwi audi a4 B5 :>. Jest poważny problem ze "zrobieniem" ich dobrze ale żeby jeszcze tanio ? No chyba że w erze :wink4:. A już na pewno nie należy używać do tego celu mat dekarskich. Co do reszty uwag kolegi pucek2509 warto abyś sie do nich zastosował :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...