Skocz do zawartości
IGNOROWANY

klima napelniona , nie zalancza sie przyciskiem


bartekcivic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie

Jak w temacie.. zakupilem moja a-czwóreczke z klimatronikiem(ponoc dzialajcym-tylko jak to zawsze nie napełnionym). Tydzien temu oddalem autko do serwisu klimatyzacji...ładnie napelnili....niby oki tylko przy odbiorze majster wyjasnil mi ze klima sie nie zalancza guzikiem bo ponicczujnik padl. Pokazalmi takżde pod maską kabelek, ktory poprzedni własciciel(czyt. Maggajwer) zrobil na krotko i w momencie kiedy chcial zeby bylo chlodniej po prostu otwieral maskę i podlanczal kabelek do plusa akumulatora(myslalem, że juz mnie nic w zyciu nie zaskoczy he he).Rzeczywiscie jak sprawdzalem po podlączeniu kabelka do plusasprezarka sie zalancza.... problem w tym, ze juz 3 razy odstawialem autko do serwisu klimatyzacji i wciaz facet tlumaczy ze nie moze znalesc przyczyny, czemu klima sie nie zalancza na guzik...mimo ze wymienil czujnik.... szczerze sie przyznam zejuz nie wierze ze Panowie w serwisie cos zdzialaja a ida coraz ciepolejsze dni i przyznam ze coraz bardziej duszno sie robi w autku i tu moje pytanie... czy jakbym podpial ten kabelek ktory zalanczal klime pod jakis przycisk w autku tak zeby zalanczala sie manualnie?wiem ze wtedy strace klimatronika ale szkoda mi czasu i energii na latanie po serwisie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź błędy na kanale 1c panelu klimatronika, info jak to zrobić masz tutaj:

http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/kodowanie-sterownik-audi-a4-b5-1995-2001-a-3614/

http://a4-klub.pl/klimatyzacja-98/kody-klimatronika-25/

W skrócie:

- trzymając przycisk 'obieg wewnętrzny' naciskasz przycisk 'strzałka do góry',

- na wyświetlaczu temperatury pojawi się kod, domyślnie pierwszy czyli 1C (kody można zmieniać klikając przyciski '+' oraz '-' pod wyświetlaczem siły nawiewu)

- naciskasz przycisk 'obieg wewnętrzny' aby wywołać odczyt tego kodu,

- na wyświetlaczu temperatury (tam gdzie pisało np. 1C) wyświetli się jakaś wartość

W Twoim przypadku interesuje Cię właśnie ten kod 1C, będzie tam albo '0' albo jakaś inna wartość oznaczająca błąd, odczytujesz w/g listy 'Znaczenie kodów Diagnostic Trouble Code (DTC) ' z drugiego linka.

Aby wyjść z kodów wystarczy ponownie nacisnąć kombinację przycisków 'obieg wewnętrzny' i 'strzałka w górę'. Można też po prostu nacisnąć na przycisk 'Auto'.

---------- Post dopisany at 08:10 ---------- Poprzedni post napisany at 08:04 ----------

Warto też sprawdzić błędy na VAG'u, ew. zainteresować się czujnikiem temperatury zewnętrznej znajdującym się pomiędzy chłodnicą a zderzakiem (jeśli masz termometr w zegarach), klima nie włączy się przy temperaturze otoczenia < +3 st.C więc jeśli czujnik jest uszkodzony i daje zły odczyt objaw możesz mieć podobny.

Czy naciskając na '*' na panelu klimatronika ów '*' pokazuje Ci się w momencie wciskania guzika na wyświetlaczu a potem gaśnie czy wcale się nie pokazuje nawet jak trzymasz przycisk? Mogą to być równie dobrze zimne luty w panelu (takie przypadki też się zdarzają).

Sprawdź przede wszystkim kody i błędy na VAG'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki kolego, wszystko jasno i przejrzyście napisane :-), jak wduszam przycisk zalanczajacy klime to "sniezynka" sie normalnie pokazuje na wyswietlaczu i nie znika ciagle sie swieci ale klima sie nie zalancza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pozwolę sobie się wtrącić bo mam podobny problem. Klimatyzacja przestała działać, zawsze wystarczyło zmniejszyć temp i załączało się automatycznie jakiś tydzień temu przestało ale manualnie klikająć "*" odpalalo a teraz gdy klikne w "*" od razu znika i nic sie nie dzieje. Pamietam że jakiś czas temu wyswietlalo w vagu blad czujnika tem zew ale wszystko dzialalo teraz gdy odczytałem kody c1 wyswietla sie kolejno 4.1 5.1 i 13.7 co domniemam oznacza że czujnik zle wskazuje temp i nie pozwla załączyć klimatyzacji? Sokal jestes w stanie mi pomoc? moze jeszcze jakos da sie sprawdzic o co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki kolego, wszystko jasno i przejrzyście napisane :-), jak wduszam przycisk zalanczajacy klime to "sniezynka" sie normalnie pokazuje na wyswietlaczu i nie znika ciagle sie swieci ale klima sie nie zalancza....

A jakie masz przyciski "+" , "-" wklęsłe czy wypukłe?

Tylko nie śmiać mi się to jest ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@91PaPi:

Błąd 4.1 - Czujnik G89 temperatury kanału świeżego powietrza (numer 11) - Steruje pokrywą temperatury i dmuchawą świeżego powietrza w zależności od temperatury. (Przebieg w razie awarii: zadania przejmuje czujnik temperatury zewnętrznej).

Błąd 5.1 - Czujnik temperatury zewnętrznej G17 znajduje się pomiędzy chłodnicą a zderzakiem (numer 5)

78012876.gif

Przede wszystkim sprawdź kable i te czujniki, możesz spróbować odczytać ich wartości na VAG'u (bloki wartości mierzonych)

Co do panelu klimatronika, faktycznie możesz sprawdzić czy masz wklęsłe przyciski czy wypukłe, jeśli wklęsłe to czy np mrugają Ci wyświetlacze? Może to oznaczać zimne luty na płytce drukowanej (to też czasem może powodować takie zachowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, sa wypukłe przynajmniej wg mnie:) nic nie miga wyswietlacze wydaja sie byc ok a ta "sniezka" znika po puszczeniu przycisku. (za to np 30min temu jechalem autem doslownie kawaleczek i nie dzialalo a gdy wracalem to odpalila sie klima odrazu po odpaleniu silnika)

---------- Post dopisany at 15:18 ---------- Poprzedni post napisany at 15:17 ----------

swoja drogą dzieki bardzo za schemat i pomoc posprawdzam wszystko (wlasnie grzebie troche) i zobaczymy ewentualnie zamowie te czujniki to chyba nie droga sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...