Skocz do zawartości
IGNOROWANY

aktywna piana - problem z lakierem


mineralwater

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem już na ten temat na forum a4-klub.pl

Poniżej przykład niewłaściwego użycia aktywnej piany na czerwonym lakierze akrylowym (rozgrzany lakier, za duże stężenie aktywnej piany, zbyt długo nie spłukana z lakieru, auto spryskane w pełnym słońcu).

6jrlin9axu64_t.jpg

h2yw0go1rj9w_t.jpg

ozgv2wyyey6x_t.jpg

W tym przypadku pomogło w 100% polerowanie lakieru, na szczęście skończyło się bez śladów.

y9f38abzolwl_t.jpg

4plv66o1fo58_t.jpg

phaa2yezu2uc_t.jpg

Przepraszam za słabą jakość zdjęć, ale jak zwykle dysponowałem tylko telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą co to za piana i w jakim stężeniu była zastosowana?

Tego to nie wiem jaka ale stężenie z tego co mówił dał praktycznie 50/50. Klient pod domem chciał auto umyć po prostu. Świeciło słoneczko, spryskał auto, poszedł po wodę a jak wrócił to już tak było :wink:

Całkiem prawdopodobne, że lekko ścierna pasta lub pasta wykończeniowa by sobie poradziła z plamami po aktywnej ale Klient zdecydował się na gruntowne odświeżenie lakieru.

Akurat ten przypadek jest drastyczny - ale aktywna piana i chemia w nie działają na lakier i np poliwęglanowe klosze reflektorów na dłuższą metę dobrze. Warto pamiętać aby nie myć auta w słońcu, używać stężenia max takiego jakie podaje producent, przed spryskaniem auta z rozgrzaną karoserią spłukać je zimną wodą (w ekstremalnych przypadkach uważać na szyby :wink:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po polerce to raczej robi się zdjęcia suchego lakieru a nie mokrego :whistling:

Wiem... ale tak spapraliśmy robotę, że tylko zdjęcia mokrego auta by na tym forum przeszły...:decayed:

Mamy praktycznie codziennie sporo ciekawych "kwiatków" (zwłaszcza, że pierzemy codziennie 2 - 3 "zadbane" auta z Niemiec) ale nigdy nie mam przy sobie aparatu - zawsze komórka, więc i tak niewiele widać. To auto na zdjęciach trafiło jeszcze później do woskowania po polerce, niestety zdjęć nie mam ani suchego ani po woskowaniu. Chodziło przede wszystkim o to żeby pokazać co może zrobić aktywna piana z lakierem akrylowym. Zbieram się żeby zrobić galerię przed i po ale jakoś tak nigdy nie mam czasu albo klient zdąży przed moim przyjazdem odebrać auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...