Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palący się problem ciśnienia oleju


andfur1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może ktoś się spotkał z takim rzypadkiem jak w mojej A4 ALT. Powyżej 1700 obrotów zapala się kontrolka ciśnienia oleju:

- czujnik sprawdzony

- ciśnienie oleju ideał

- na VAGu przy wyłączonym silniku zamiast kresek pokazuje komunikat "niskie ciśnienie oleju"

Jak widać wszystko dobre tylko ta pi.............. kontrolka się świeci!!!

Ma ktoś jakieś przypuszczenia w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sprawdzales to cisnienie to jakie wartosci miales ??? manometr wpioles zamiast oryginalnego czujnika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij miskę olejową i sprawdź smoka pompy olejowej. Miałem podobnie do Ciebie, zbyt późno zdjąłem miskę by sprawdźć smoka - skończyło się na wymianie silnika....a ciśnienie oleju sprawdzane manometrem było ok. Więc moja rada - zajrzyj do miski i smoka/przeczyść go/i nie zwlekaj z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepnij kabel od czujnika cisnienia oleju i zaizoluj zeby nie dotykal np masy i sie przejedz .Jezeli sie pali lampka tzn ze masz zwarcie na kabelku .Tak bylo u mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpinany był manometr zamiast czujnika ciśnienie około 2 i 4 barów

---------- Post dopisany at 14:26 ---------- Poprzedni post napisany at 14:24 ----------

Dzięki za pomoc napiszę jak się usterka zakończyła

---------- Post dopisany 21-05-2013 at 19:30 ---------- Poprzedni post napisany 20-05-2013 at 14:26 ----------

Samochód stał pod domem 10 dni odpalam by zajechać do elektryka i okazało się że się wszystko naprawiło. Audi porządna marka trzeba jej dać parę dni i sama zregeneruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...