Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ekran rns-e


Rekomendowane odpowiedzi

Forumowicze, mam pytanie. Od jakiegoś czasu wyświetlacz rns-e gaśnie po czym jak go otworze i poruszam taśmą znów działa poprawnie. Podejrzewam, że problem jest z tą taśmą bądź jej podłączeniem. W jaki sposób mam rozkręcić nawi bądź może jest inny sposób na naprawę tej usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby dostać się do taśmy jest dość sporo roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam opowiadasz, 3 sruby i ekran wylatuje z taśmą :wink: 10 min na spokojnie.

Otwierasz ekran i odpinasz kable od navi, inaczej automatycznie się sama zamknie.

Pod ekranem są 3 sruby, na takiej metalowej ramce.

Po odkręceniu trzeba wypiąć taśme żeby jej nie uszkodzić, te brązowe zatraski treba przesunąć w strone taśmy, i elegancko wychodzi.

Teraz wystarczy ustawić ekran po przekątnej i wychodzi bez szarpania.

Nie radze robić tego w aucie bo się zajedziesz, a co gorsze coś w navi urwiesz:decayed:, najlepiej zabrać radio do domu i na spokojnie rozkręcać.

Jak znajde to po robocie wstawie zdjęcia dokładnie co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie ekranu tak jest proste ale jak wyjmiesz taćme z navi ? chodzi mi o wypięcie jej z płyty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez większch problemów, po odchyleniu wyświetlacza jest dosyć fajne dojście do gniazda taśmy.

Na 100% można to zrobić bez demontażu panelu, z 2 tyg temu to robiłem przy naklejaniu foli na wyświetlacz :naughty:

2yo515v.jpg

Zdjęcie może tego nie oddaje ale na dole gdze taśma wchodzi do navi jest dojście do gniazda taśmy:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o demontaż taśmy z płyty głównej, a nie z lcd bez rozebrania mavi nie da się :decayed: przerabiałem to inaczej jej się nie da wyminić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi także zależy na dopięciu tej taśmy do płyty głównej. Samo zdjęcie ekranu rzeczywiście nic nie daje. Kolego Tom masz jakieś wskazówki jak dostać się do tego podpięcia od strony właśnie płyty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdemontuj ekran to na samym poczatku następnie górną pokrywe od navi 3 śrubki. Kolejne dwie od spodu i 4 po każdej stronie frontu ale przed tym musisz wypiąc wtyczke z frontu jest ona obok napędu dvd po zdjęciu górnej pokrywy widać te złącze dalej powinieneś już sobie poradzić jak nie to pytaj śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...