Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana softu RNS-E z 0750 do stabilniejszego 0650.


tommy-cichy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z kolegów może mi pomóc w zmianie softu z polskiego 0750 do najstabilniejszego oryginału 0650? Jak się tą operację wykonuje? Jest w ogóle możliwość przejść z nowszego do starszego softu? Gdzieś na chomiku znalazłęm sam soft bez płyty z mapami, ale jak go zainstalować może ktoś pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Musisz mieć odblokowaną możliwość Downgrade softu

2 Sprawdzisz to vagiem

3 STG 56 -> Adaptation -> Function 10

-> Channel 097 (Downgrade Software)

0 - Normal operation, unit performs updates only

1 - Force downgrade to older version, requires older DVD/CD

4 Szukasz softu wypalasz na cd i wgrywasz do navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tom a możesz napisać skąd pobrać sprawdzony soft żeby radia nie uwalić? Oraz jak mam wypalić ten soft na płycie CD czy DVD?Jeśli na DVD to jako DVD-ROM tak jak wypalam mapy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft wypala się normalnie na cd. Co do samego softu to może być problem.

---------- Post dopisany at 09:49 ---------- Poprzedni post napisany at 09:30 ----------

znalazłem takie info iż mapa 2010 ma soft 0650.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówisz że spróbować ściągnąć mapy z 2010 wypalić na DVD i spróbować czy zaktualizuje?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wszystko tak jak kolega wyżej napisał, wypaliłem też płyte z aktualizacją jako DVD-rom. NA wyświetlaczu pokazuje:Aktualizacja 0650 i nic więcej się nie dzieje. Po upływie 1 minuty zamyka się wyświetlacz i cisza. Nie wiem czy to może nie być spowodowane tym że laser raz czyta mapy a raz nie... Próbowałem go czyścić i dalej tak samo. Sam nie wiem czym to jest winne bo dzieją się dziwne rzeczy z tym RNS-E, np.

1. Po nacisnięciu przycisku wysunięcia płyty płyta wyskoczy raz normalnie a czasem się zatnie w połowie, jeśłi jednak wyskoczy to chwila ciszy i po chwili zaczyna non stop chodzić wciąganie płyty. W tym czasie nie można zamknąć wyświetlacza aż nie włoży się jakiekolwiek płyty.

Wygląda to tak jakby ten soft był tak do bani że nie umie ruszyć dalej bez włożenia płyty.

2. Język MENU po zmianie na niemiecki część menu wraca do oryginalnego niemieckiego a część zostaje polska. Tak jakby głóne MENU dalej zostaje polskie a te pod MENU jest niemieckie.

Czy ktoś kto ma ten Polski SOFT 0750 może powiedzieć czy u niego też dzieją się takie dziwne rzeczy?

Macie może jakiś pomysł czy można wgrac aktualizację przez kartę SD? Czy może też przywrócić oryginalny soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja mam soft 0750 pl i śmiga nie mam zadnych kompletnie problemów z tym softem może twoja navi jest tak zajechana że ma problemy nawet z softem. Odblokowałeś możliwość downgrade softu ? Soft w moim przypadku jest całkowicie spolszczony nie tylko menu główne. :wink:

---------- Post dopisany at 18:27 ---------- Poprzedni post napisany at 18:18 ----------

mr-fix.pl - Audi A4 B6: Aktualizacja oprogramowania RNS-E do wersji 0650 tutaj jest napisane że nośnik to cd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak odblokowałem. Ten soft też jest spolszczony ale po powrocie do niemieckiego MENU część pozostaje polskiego a powinno być kompletnie niemieckie. A czy dzieją się u Ciebie podobne rzeczy jak u mnie co opisałem w pkt.1?

Ta navi dodatkowo wali takie błedy:

00466 - Control Module for Steering Column Electronics

02444 -Disk Drive Load/ Eject Malfunction

Oreintujesz się może co to za błedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie u mnie nie dźieją się żadne cyrki tak jak u ciebie w pkt 1

Błąd nr 1 to informacja o uszkodznej lub problemem z elektroniką kierownicy multifunkcyjnej

Błąd nr 2 to Informacja o problemie z załadowaniem i wysunięciem cd

albo soft który posiadasz jest jakiś kiepski i navi szaleje i są problemy z kierownicą mf i napędem navi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz co z tym pacjentem dalej robić? Można jakoś przez kartę SD wgrać ten soft albo w inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko napędem soft wgrasz w domowych warunkach. Można spróbować wgrać jeszcze raz 0750 i sprawdzić czy się poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dalej nie działam z tematem, Navi oddaję tam gdzie kupiłem. W navi ewidentnie już Cały mechanizm napędu nie domaga. Po prostu wyeksploatowany, a co MENU to pewnie po zmianie SOFTU wróciło by do normy ale niestety nie można go wgrać bo napęd niedomaga, dzięki za odpowiedzi pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Musisz mieć odblokowaną możliwość Downgrade softu

2 Sprawdzisz to vagiem

3 STG 56 -> Adaptation -> Function 10

-> Channel 097 (Downgrade Software)

0 - Normal operation, unit performs updates only

1 - Force downgrade to older version, requires older DVD/CD

4 Szukasz softu wypalasz na cd i wgrywasz do navi.

witam czy powyższą operację możemy dokonać za pomocą każdego VAG-a posiadam wersje 409-1 kabelek od viaken i przy próbie wejscia w

channel 097 wyskakuje mi taki komunikat

d359d04c4ca114c6m.jpg

dodam ,ze mogę wchodzic tylko do channel 10 powyżej 10 wyskakuje mi taki komunikat

podpowie ktoś jak sobie z tym porazic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vag-com pirat tak:decayed:? To raczej nie będzie poprawinie działać..

Do Rns-e, i nie tylko polecam VCDS lite 1.2 full version VCDS lite 1.2 full version [] - - It's Free! : Vag-Diag : VAG diagnostic tools

Najważniejsze jest Free, i działą z rns-e :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vcds lite też nie wszystko obsługuje naljepiej vcds full lub inne dobre narzędzie diagnostyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vag-com pirat tak:decayed:?

Niestety tak. Pirat jak Jack Sparrow:grin:

zasysam VCDS i lecę do garażu sprawdzić efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vcds lite też nie wszystko obsługuje naljepiej vcds full lub inne dobre narzędzie diagnostyczne

Jeszcze się nie spotkałem żeby coś nie działało na Vcds-lite czy to z rns-e czy już samym autem. Mi do domowych zastosowań w zupełnośći wystarczy, przynajmniej w B5 :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po kilku dniach zaciętej walki VAG-iem i dziś dzięki koledze @cys ruszyłem do przodu sofcik zmieniony i TV Free śmiga jak ta lala dzięki wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...