Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Padnięta sonda lambda


bialy4

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat odośnie sondy.Szukałem w innych tematach ale nic nie znalazlem.Czy może mi ktoś pwiedzieć jakie są ( i czy wogóle są) objawy padniętej sondy,bo cos mi szwankuje silnik (kicha,prycha,nie równo chodzi i nie równo przyspiesza).Nie mam możliwości podpięcia pod vaga bo go nie mam ale byłem u mechanika i wyskoczyły błędy adaptacja sonby lambda i czujnik halla.Po wykasowaniu samochód wrócił do normy ale po tygodniu objawy powróciły.Niestety nie bede co tydzień jeździł na kasowanie błędów bo to nie o to chodzi.Dodam że ta niepokojąca praca silnika zaczęła się nie długo po zagazowaniu auta.Może ktoś mi pomoże w tej kwestii :sad: Bo wątpię że to jest wina uszkodzonej plecionki bo wcześniej mimo jej wady było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz instalację gazową?? Sekwencyjną?? Jeżeli masz instalkę II-giej generacji, to masz tam emulator sondy lambda włożony i może źle emuluje. A ten twój silnik pracuje tak źle niezależnie od temperatury wody??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie na przykład nierówna praca.. Często po zagazowaniu, bardzo częsta przypadłość.

Nie mam gazu, ale widzę z czym się męcza Ci co zagazowali.

Zwłaszczam, że nawet błędy miałeśz tym związane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hack, mam instalkę sekfencyjną

Jeżeli masz instalkę II-giej generacji, to masz tam emulator sondy lambda włożony i może źle emuluje
Jeśli by była tego wina to podejżewam że było by tak zaraz po zagazowaniu a tu na poczatku było dobrze.
A ten twój silnik pracuje tak źle niezależnie od temperatury wody??
To jest niezalezne od temp. Jak odpalam wchodzi na obroty po czym schodzi w dół i zaczyna się nierówna praca jak się jeżdzi to nie jest jeszcze tak źle ale czsami na gazie idzie lepiej a na benzynie nie równo przyspiesza.Najgorzej jest jak przerzucam z gazu na benzynę to wtedy obroty głupieją wskazówka schodzi niemalże do zera i znowu na 1000 i tak do czasu aż dodam gazu wtedy się normuje ale silnik i tak nie chodzi równo.
Często po zagazowaniu, bardzo częsta przypadłość.
Też mi się tak wydaje że to może byc przyczyna kumpel tak miał w calibrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...