Skocz do zawartości
IGNOROWANY

NOWY LAKIER . czym pielęgnować ?


blant88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam takie pytanko do fachowców ,a zarazem będę miał położony nowy lakier na całym aucie i pytanko jest takie jakie kosmetyki są potrzebne do utrzymywania połysku jak wiadomo będzie to świeży lakier

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj, z miesiąc, dwa co by lakier mógł pooddychać i utwardzić się, a dopiero później bierz się za porządną korektę lakieru i zabezpieczenie go :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj, z miesiąc, dwa co by lakier mógł pooddychać i utwardzić się, a dopiero później bierz się za porządną korektę lakieru i zabezpieczenie go :)

tylko właśnie jakimi kosmetykami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TYLKO I WYLACZNIE powloka kwarcowa, jesli nie malowany u Jozka w szopie, mozna zaraz po lakierowaniu korekte i powloke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TYLKO I WYLACZNIE powloka kwarcowa, jesli nie malowany u Jozka w szopie, mozna zaraz po lakierowaniu korekte i powloke.

no akurat u Józka w szopie to napewno nie bedzie robione :) a z jakiej firmy kupic tą powłoke kwarcową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powloka dac komus do polozenia i wykonania korekty, kto zna sie BARDZO dobrze na temacie. CarPro Cquartz, Gtechniq C1 lub Opti Coat 2,0 te sa najbardziej sprawdzone i warte uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powloka dac komus do polozenia i wykonania korekty, kto zna sie BARDZO dobrze na temacie. CarPro Cquartz, Gtechniq C1 lub Opti Coat 2,0 te sa najbardziej sprawdzone i warte uwagi.

Może ktoś woli woreczek i mazianie co jakiś czas :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powloka dac komus do polozenia i wykonania korekty, kto zna sie BARDZO dobrze na temacie. CarPro Cquartz, Gtechniq C1 lub Opti Coat 2,0 te sa najbardziej sprawdzone i warte uwagi.

Może ktoś woli woreczek i mazianie co jakiś czas :decayed:

Dokładnie najlepiej się zastanowić czy chcesz się "bawić" z lakierem czy zabezpieczyć kwarcem - ja np. wolę naturalnym woskiem zabezpieczyć :wink: Co do polerowania, czy masz malowane u Stasia, czy w profesjonalnej lakierni taki lakier powinien się utwardzić bo co jak co ale jak polecisz polerka po malowaniu to możesz mieć przykre rezultaty na krawędziach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli bylo robione w lakierni mam na mysli markowe materialy, sprzet, kabine i wiedze osoby wykonujacej powierzona prace to nic nie musi sie utwardzac. Utwardzanie lakieru to bzdury promowane przez psuedo fachowcow. Idealne przygotowanie powierzchni i powloka, ktora jest 5-7x twardsza pd takiego lakieru wiec chroni przed mikro ryskami potocznie zwanymi holsami lub nawet swirlsami. Dodatkowo jak ktos lubi moze sobie woskowac dla fajnych ingow, podkrecenia wygladu lub wlasnej przyjemnosci. Reasumujac warto polozyc kwarc bo nowy lakier jest duzo miekszy od oryginalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również planuję jak kolega blant88 pomalować całe auto bo na te 18 lat to lakier już nie wygląda rewelacyjnie... No i oczywiście później trzeba będzie o niego dobrze zadbać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma duzo odpryskow, rdzy to mozna wypolerowac i bedzie wygladal lepiej jak nowy, taniej i szybceij, poza tym zawsze to oryginalny lakier.

Po malowaniu najlepiej powloka kwarcowa (zabezpieczy przed drobnymi ryksami) czego wosk nie zapewni, a woskowac mozna, ja tak robie i mam frajde oraz swiety spokoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o same odpryski ale o to co się pokazało po ponad dwóch latach jazdy samochodem... Auto miało przejechany prawy tylny błotnik wraz ze zderzakiem i niestety pokazał się paskudny kalafior który nabrzmiał i zaczął pękać... Do tego dochodzi jeszcze maska którą załatwił w paskudny sposób poprzedni właściciel... Dlatego właśnie podjąłem decyzję o zrobieniu tego tak żeby cieszyło to moje oczy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...