Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośność ori alarmu


machina

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej B5-tce zamontowany jest ori alarm gdzie rolę syrenki pełni klakson który jest zamontowany w lewym tylnym boczku. Nie ma tam żadnej syrenki z elektroniką, to zwykły klakson podłączony wiązką do sterownika-pompki centralnego zamka. Kupiłem nawet drugi by wykluczyć jego awarię, niestety sam klakson jest sprawny. Wszystko wskazuje na to iż sam sterownik centralnego zamka podaję za mały prąd do tego klaksonu czego efektem jest jego mała głośność.

Pytanie; czy da się kodowaniem zmienić głośność tegoż klaksonu? Zmieniłem kodowanie i obecnie odzywa się podczas zamykania auta z pilota gdy się uzbraja ale o zmianie głośności nie mogę nic się doszukać.

Rozważam już opcje zasilenia tego klaksonu poprzez przekaźnik gdzie klakson dostanie 12V prosto z zasilania tylnej zapalniczki i będzie głośny a centralny będzie podawał sygnał tylko na przekaźnik.

Jak jest z głośnością w waszych B5 z ori alarmem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do głośnych to on raczej nie należy, jeszcze ten dzwięk klaksonu jak z malucha:facepalm:

Kodowaniem się nie bawiłem, już prędzej kupię jakąś normalną syrenkę za kilka groszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ten sam klakson podłącze bezpośrednio pod akumulator to jest naprawdę głośny, podłączony pod ori wiązkę gdy złączę alarm jest bardzo cichy, ledwo słyszalny z odległości 20 metrów:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie zrób na przekaźnik tak jak piszesz, mi osobiście sama barwa dzwięku nie leży..nie mówiąc już o dzwięku przy zamykaniu/otwieraniu, który oczywiście odłączyłem bo mnie wqrfia a kradziej jak będzie miał zaiwanić to i tak to zrobi:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...