Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Auto same przyspiesza


easyone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam spotkalem sie z tym 2x w swojej audiczce i zaintrygowalo mnie to. Przydarzylo mi sie to 2x podczas gwaltowniejszego zwalniania na wybojach, po spuszczeniu nogi z hamulca, moja audi przyspiesza sama bez dociskania gazu, naszczescie sa ta male predkosci jak do tej pory i hamulec sobie z tym radzi. VAG nie pokazal zadnych bledow. W zasadzie mi to nie przeszkadza bo zdarza sie rzadko, pytam z czystej ciekawosci spotkal sie ktos z uzytkownikow z czyms takim, ew. wie ktos co moze byc przyczyna.

Nie chcial bym ze A4 zaczela mi tak przyspieszac np. przy 160 w sytuacji w ktorej raczej zwalniac trzeba.

Pozdrawiam :hi:

easy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalny objaw, dzieje sie tak wtedy kiedy prędkość obrotowa spadz poniżej prędkości biegu jałowego (na luzie około 850 obr.) Silnik jest ustawiony na tą prędkość. Jadąc na 1 albo na 2 itd. bez gazu (zdejmując nogę z gazu) będziesz jechał z prędkością obrotową silnika około 850 obr. Najbardziej odczuwalne jest to na 2 biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przytrafialo mi sie to na 2, tempomatu jako takiego nie mam, dzieki za odpowiedz, pozdrawiam

easy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to normalne przy wysprzegleniu biegu ze przyspiesza samo bez gazu,swego czasu jak mialem problem z potencjometrem to jechalem od 1 do 5 bez gazu ,jak dobrze pamietam to predkosc kolo 55km/h :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...