Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rns-e navi plus czy pioneer avicx950


osek22

Rekomendowane odpowiedzi

Szykuje sie do kolejnego moda i podczas przegladania www zaczynam miec coraz wiecej watpliwosci. Mam nadzieje ze ktos doradzi

- ktora jednostke lepiej kupic? Mialo buc audi ale cenowo nie odbiega znacznie od pioneera

- nie moge znalezc info na temat bluetooth w rns. Nie tam wbudowanego?

- jak wyglada sprawa sterowania pioneerem z kierownicy wielofunkcyjnej wlaczajac komendy

- jeszcze nie wien czy bede wymienial glosniki a mam standard. W sumie wymieniajac jednostke centralna zal nie wymienic naglosnienia...

Z gory dzieki za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RNS-E nie ma wbudowanego bluetooth, trzeba dokupić osobny moduł.

Co do sterowania pioneerem z kierownicy, to nie wiem czy dotyczy to każdego radia, ale są adaptery do audi, dzięki którym można radiem sterować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli zdecydujesz się na zakup niefabrycznej jednostki to:

1 zapomnij o wyświetlaniu się info na fis z radia

2 sterowanie z kierownicy koszt zaupu adaptera około 200zł

3 spasowanie dobre jednostki z konsolą kolejne koszta ramki itp.

4 jeśli głośniki tył aktywne kolejny koszt adapter lub wymiana głośników plus ciągnięcie nowej wiązki do głośników

ale to wszystko kwestia wyboru :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli zdecydujesz się na zakup niefabrycznej jednostki to:

1 zapomnij o wyświetlaniu się info na fis z radia

2 sterowanie z kierownicy koszt zaupu adaptera około 200zł

3 spasowanie dobre jednostki z konsolą kolejne koszta ramki itp.

4 jeśli głośniki tył aktywne kolejny koszt adapter lub wymiana głośników plus ciągnięcie nowej wiązki do głośników

ale to wszystko kwestia wyboru :wink:

a ja rozwine to na plusy jeszcze

+ jednostka która daje mozliwosc fajnej rozbudowy audio dzieki bogatej wiązce w 3x czincze, video out itd

+ nie trzeba kupowac dodatkowych modułów(BT, DVD, DVIX, itd)

+ jednostka na widnowsie, wiec po odpowiednim złamaniu softu(opis na avic411.com) masz mozłiwosć wgrania dowolnych aplikacji, takze kodeków wiec czyta wszystko

+ wbudowany BT i GPS(możliwość wgrania automapy) docelowo jest bodajze IGO)

+ czyta karty SD o każdej pojemnosci, a nie jak RNSE do 2gb(stare modele z B6)

+ masz USB

+ obsługa poprzez tel z androidem/iOS

Jesli chodzi o minusy to tylko to że na FISie nie bedzie grało, noi zakup tej nieszczęsnej ramki z adapterem, ale czy ja wiem czy to takie drogie.. do B5 pod 2 din 2 razy tyle wychodzi teraz:facepalm:

Ramka radiowa zestaw 2DIN Audi A4 B6 B7 2002-2006 (3218840562) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może droga to nie jest ale jakość tej ramki hmm... widziałem raz i u siebie bym nie zamontowal tej ramki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde expert od elektroniki i car audio nie jestem, raczej laik a chce to to zrobic sam. Cos czuje ze z jednostka pioneera bez pomocy moze sie nie obejsc. Orientuje sie moze ktos czy komendy glosowe na avic'u wystartuja? Probuje zebrac info do kupy zanim podejme decyzje.

Aaaaaa, jeszcze 1 pytanie. W chwili obecnej telefon laczy sie z samochodem przez bluetooth. Czy po zmienie jednostki strace to czy ten modul (bluetooth) jest juz zainstalowany na stale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bt masz wbudowane w radio tu nie trzeba dokupywac wiazek i modułów

wysłane snickersem

---------- Post dopisany at 09:02 ---------- Poprzedni post napisany at 09:01 ----------

Instalacja radia nie jest jakos bardzo problematyczna jak bedziesz miał kupione kostki

wysłane snickersem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

W koncu zabieram sie do przekladki na double din (stelaz juz zakupiony) i wlozenia AVIC950. W zwiazku z tym mam pytanko. Czy ma ktos jakis filmik lub fotki pokazujace gdzie trzeba przyciac srodkowy panel zeby go spasowac? (A4 B7).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również zamierzam zamontowac nieorginalne 2din:) montowal ktos u siebie juz? Jakie sa wymiary rnse?

W normalnym przypadku kupilbym rnse, ale w moim samochodzie nie ma wzmacniacza, ani subba, takze musialbym dokupic i ciagnac wiazki zeby tylnie glosniki graly..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...