Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Jakie bebechy do banana


kunbo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam A4 z 96 r. Do tej pory używałem klucza scyzoryka kupionego na allegro razem ze sterownikiem, coś takiego http://www.allegro.pl/item402286155_uniwersalny_sterownik_scyzoryk_migacze_domykanie.html ale to podróba i po mniej więcej 3 miesiącach klucz się rozlatuje, nie mówiąc już o tym że te cholerne śrubki się co chwile rozkręcają i nie można zamknąć kluczyka.

Postanowiłem kupić klucz oryginalny i przełożyć bebechy z tego klucza co mam. Klucz kupiłem, ale... płytka nie pasuje, nawet przeróbki za dużo nie pomogą bo jest ciut inny rozstaw przycisków.

I tu moje pytanie, bo na pewno na tym forum już ktoś to robił: Jaki kupić klucz czy pilot wraz ze sterownikiem aby jak najmniej przerabiać płytkę, żeby pasowała to banana.

Z niecierpliwością czekam na info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA kupiłem do banana taki alarm: http://www.allegro.pl/item402828239_alarm_pilot_pod_scyzoryk_vw_audi_a20.html ze sterownikiem centralnego zamka i działą bez problemu.

Tylko trzeba trochę pokombinować z przełożeniem grotu, bo to nie taka prosta sprawa jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pox, o to mi chodzilo. :good:

Grot i immo już mam. Czysty grot kupiłem na allegro za 10 zł (oryg), za wyciecie zaplacilem 30 zl a immo przelozylem ze starego klucza. Brakuje tylko sterowania zamkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostaje tylko sprawa z podłączeniem centralki do instalacji samochodu.

Gdzieś na necie był opis jak i gdzie się podpiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA kupiłem do banana taki alarm: http://www.allegro.pl/item402828239_alarm_pilot_pod_scyzoryk_vw_audi_a20.html ze sterownikiem centralnego zamka i działą bez problemu.

Tylko trzeba trochę pokombinować z przełożeniem grotu, bo to nie taka prosta sprawa jest.

I jak Ci sie sprawuje ten alarm?

Swój problem opisałem tutaj:

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_pilot_scyzoryk-t38841.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA kupiłem do banana taki alarm: http://www.allegro.pl/item402828239_alarm_pilot_pod_scyzoryk_vw_audi_a20.html ze sterownikiem centralnego zamka i działą bez problemu.

Tylko trzeba trochę pokombinować z przełożeniem grotu, bo to nie taka prosta sprawa jest.

a co z tym grotem nie tak? i jak to poprawnie zrobic?

aa co jesli mam w aucie centralny i alarm fabryczny, centralny domyka szyby, jak to rozkminic aby zrobic centralny/domykanie z pilota trzeba oddzielny sterownik z pilotem kupowac? Jak sie wpiac w fabryczna syrenke/ oswietlenie/krancowki? Da rade jakos w wiekszej mierze wykorzystac to co dala fabryka?

pzdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak Ci sie sprawuje ten alarm?

Swój problem opisałem tutaj:

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_pilot_scyzoryk-t38841.0.html

Jak narazie alarm spisuje się bardzo dobrze. Montował mi go elektryk, który zna się na robocie (specjalizuje się na autach koncernu VW i mercedesach) - ma certyfikat producenta tego alarmu, przez co nie tracę gwarancji na alarm

Wszystkie części kupiłem sam, na allegro, a za montaż u tego elektryka zapłaciłem 200zł.

co jesli mam w aucie centralny i alarm fabryczny

Grot mam jeszcze starego typu. Jest on o 1mm cieńszy od nowszego przez co nikt nie chce podjąć się dorobienia.

Kiedyś kupiłem czysty grot na allego do scyzoryków, ale stwierdziłem, że nie ma sensu go wycinać, gdyż bez użycia większej siły wyginał się. Teraz zastanawiam się, czy wogóle bawić się z tym grotem, bo mam mało miejsca przy nodze i boje sie że wyłamię stacyjkę.

A co do alarmu to, zamykając z pilota, uzbraja się oba alarmy, ori+ten, zamyka się centralny zamek, domykają się szyby. Rozbrajając pilotem, rozbraja się ori alarm i otwiera się samochud, a jezeli otworzę auto kluczykiem, to alarm właczy się.

Sam alarm posiada funkcję sterownika pneumatycznego centralnego zamka - podaję masę na wyjście zamykania(3 lub 15s aby szyby mogły się domknąć) i na wyjście otwierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jesli mam w aucie centralny i alarm fabryczny

Grot mam jeszcze starego typu. Jest on o 1mm cieńszy od nowszego przez co nikt nie chce podjąć się dorobienia.

Kiedyś kupiłem czysty grot na allego do scyzoryków, ale stwierdziłem, że nie ma sensu go wycinać, gdyż bez użycia większej siły wyginał się. Teraz zastanawiam się, czy wogóle bawić się z tym grotem, bo mam mało miejsca przy nodze i boje sie że wyłamię stacyjkę.

A co do alarmu to, zamykając z pilota, uzbraja się oba alarmy, ori+ten, zamyka się centralny zamek, domykają się szyby. Rozbrajając pilotem, rozbraja się ori alarm i otwiera się samochud, a jezeli otworzę auto kluczykiem, to alarm właczy się.

Sam alarm posiada funkcję sterownika pneumatycznego centralnego zamka - podaję masę na wyjście zamykania(3 lub 15s aby szyby mogły się domknąć) i na wyjście otwierania.

oo to mnie sie podoba czyli oba sie zbroja oba sie rozbarajaja co za tym idzie nie trzeba dokladac czujek do srodka bo zazbrojony fabryczny korzysta z fabrycznie zamontowanych, to samo z syrenka i podswietleniem wnetrza po za\rozbrojeniu :good:

przydal by sie jakis schemacik gdzie sie wpiac w ori alarm by sie zazbrajal z pilota :mysli:

pzdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo to mnie sie podoba czyli oba sie zbroja oba sie rozbarajaja co za tym idzie nie trzeba dokladac czujek do srodka bo zazbrojony fabryczny korzysta z fabrycznie zamontowanych, to samo z syrenka i podswietleniem wnetrza po za\rozbrojeniu :good:

przydal by sie jakis schemacik gdzie sie wpiac w ori alarm by sie zazbrajal z pilota :mysli:

pzdr :hi:

Tylko pamiętaj, że ori alarm rozbraja się, poprzez przekręcenie wkładki w zamku w drzwiach, i mimo że ten alarm jest uzbrojony, to syrenka będzie milczała. Lepiej jest dodać jeszcze jedną syrenkę, a co, najwyżej będą wyły dwie :naughty:

Co do schematu, to na necie jest schemat. Tutaj nie będę go zamieszczał, no chyba że admini i moderatorzy nie będą mieli nic przeciwko takiej wstawce.

Z tego co pamiętam, to przy tym schemacie co mam trzeba jeszcze dodać uruchamianie alarmu po przekręceniu kluczyka w zamku, niestety nie wiem gdzie się tym wpiąć, prawdopodobnie w instalację alarmu trzeba podpiąć kabelki od ori centralnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak Ci sie sprawuje ten alarm?

Swój problem opisałem tutaj:

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_pilot_scyzoryk-t38841.0.html

Jak narazie alarm spisuje się bardzo dobrze. Montował mi go elektryk, który zna się na robocie (specjalizuje się na autach koncernu VW i mercedesach) - ma certyfikat producenta tego alarmu, przez co nie tracę gwarancji na alarm

Wszystkie części kupiłem sam, na allegro, a za montaż u tego elektryka zapłaciłem 200zł.

A syrene kupowales z wlasnym zasilaniem?

Mi koles zaproponaowal alarm A30 ---> http://allegro.pl/item408527135_alarm_pilot_pod_scyzoryk_vw_audi_a30.html

czujniki ruchu 35zl

syrena (25-35) zalezne czy z wlasnym zasilaniem czy bez"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bez, ale lepiej jest kupić z własnym i zamontować ją w ciężko dostępnym miejscu gdzieś pod maską.

Czujnik ruchu dostałem gratis od elektryka, a alarm mam ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super. Wiec zamowie ten alarm przez allegro razem z czujnikami i syrena.

Potrzebowałbym kogos kto mi to złoży :decayed:.

Czy ten elektryk nie miałby nic przeciwko abym to zrobił u niego (powołując się na Ciebie). Pisałes że zna sie na rzeczy więc lepiej oddać auto do kogos zaufanego niż oddawac do byle kogo i być później niemile zaskoczonym :>.

P.S. Scyzoryk mam na 3 przyciski a nie tak jak na aukcji na 4 (wzór 2), ale to chyba nie robi różnicy? Wybieram po prostu "wzór 2" oznaczenie "AUDImix" (czyli normalny pilot + płytka do banana)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj, że ori alarm rozbraja się, poprzez przekręcenie wkładki w zamku w drzwiach, i mimo że ten alarm jest uzbrojony, to syrenka będzie milczała. Lepiej jest dodać jeszcze jedną syrenkę, a co, najwyżej będą wyły dwie :naughty:

czyli zazbrajam z pilota oba (ori poprzez sygnal podany z dolozonego) a rozbrajam tylko dołożony, ori musze rozbroic z zamka? dobrze to zrozumialem?[br]Dopisany: 02 Sierpień 2008, 17:46 _________________________________________________

Ja mam bez, ale lepiej jest kupić z własnym i zamontować ją w ciężko dostępnym miejscu gdzieś pod maską.

Czujnik ruchu dostałem gratis od elektryka, a alarm mam ten sam.

a po co co dodatkowe czujniki? ja mam wbudowane w slupku srodkowym, wiec chyba nie ma potrzeby montowac dokladanych jesli dolozony sterownik uruchomi CZ i wszystkie funkcje ori alarmu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super. Wiec zamowie ten alarm przez allegro razem z czujnikami i syrena.

Potrzebowałbym kogos kto mi to złoży :decayed:.

Czy ten elektryk nie miałby nic przeciwko abym to zrobił u niego (powołując się na Ciebie). Pisałes że zna sie na rzeczy więc lepiej oddać auto do kogos zaufanego niż oddawac do byle kogo i być później niemile zaskoczonym :>.

P.S. Scyzoryk mam na 3 przyciski a nie tak jak na aukcji na 4 (wzór 2), ale to chyba nie robi różnicy? Wybieram po prostu "wzór 2" oznaczenie "AUDImix" (czyli normalny pilot + płytka do banana)?

Strona producenta alarmu to: http://www.quasarelectronics.pl/?co=products&act=show&m1=1&m2=0&m3=0&id=2

Tutaj są polecani instalatorzy: http://www.quasarelectronics.pl/?co=installers

Mi montował to gość z ul Staniweickiej 8.

Co do przycisków, to ja uzywam tylko otwórz i zamknie - Dodatkowe przyciski są do sterowania 2 dodatkowymi przekaźnikami.

Tylko pamiętaj, że ori alarm rozbraja się, poprzez przekręcenie wkładki w zamku w drzwiach, i mimo że ten alarm jest uzbrojony, to syrenka będzie milczała. Lepiej jest dodać jeszcze jedną syrenkę, a co, najwyżej będą wyły dwie :naughty:

czyli zazbrajam z pilota oba (ori poprzez sygnal podany z dolozonego) a rozbrajam tylko dołożony, ori musze rozbroic z zamka? dobrze to zrozumialem?[br]Dopisany: 02 Sierpień 2008, 17:46 _________________________________________________

Ja mam bez, ale lepiej jest kupić z własnym i zamontować ją w ciężko dostępnym miejscu gdzieś pod maską.

Czujnik ruchu dostałem gratis od elektryka, a alarm mam ten sam.

a po co co dodatkowe czujniki? ja mam wbudowane w slupku srodkowym, wiec chyba nie ma potrzeby montowac dokladanych jesli dolozony sterownik uruchomi CZ i wszystkie funkcje ori alarmu???

Pilotem uzbrajasz i rozbrajasz oba alarmy, ale przekręcenie kluczyka rozbraja tylko ori. Jeżeli dołożony był uzbrojony, to w takim przypadku wzbudzi dołożona syrenkę.

Czujniki rucu obsługiwane są przez ori alarm - czyli rozbrojenie ori alarmu deaktywuje też czujniki. Dodatkowy czujnik ruchu działa na wstrząsy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super. Wiec zamowie ten alarm przez allegro razem z czujnikami i syrena.

Potrzebowałbym kogos kto mi to złoży :decayed:.

Czy ten elektryk nie miałby nic przeciwko abym to zrobił u niego (powołując się na Ciebie). Pisałes że zna sie na rzeczy więc lepiej oddać auto do kogos zaufanego niż oddawac do byle kogo i być później niemile zaskoczonym :>.

P.S. Scyzoryk mam na 3 przyciski a nie tak jak na aukcji na 4 (wzór 2), ale to chyba nie robi różnicy? Wybieram po prostu "wzór 2" oznaczenie "AUDImix" (czyli normalny pilot + płytka do banana)?

Strona producenta alarmu to: http://www.quasarelectronics.pl/?co=products&act=show&m1=1&m2=0&m3=0&id=2

Tutaj są polecani instalatorzy: http://www.quasarelectronics.pl/?co=installers

Mi montował to gość z ul Staniweickiej 8.

Co do przycisków, to ja uzywam tylko otwórz i zamknie - Dodatkowe przyciski są do sterowania 2 dodatkowymi przekaźnikami.

Tylko pamiętaj, że ori alarm rozbraja się, poprzez przekręcenie wkładki w zamku w drzwiach, i mimo że ten alarm jest uzbrojony, to syrenka będzie milczała. Lepiej jest dodać jeszcze jedną syrenkę, a co, najwyżej będą wyły dwie :naughty:

czyli zazbrajam z pilota oba (ori poprzez sygnal podany z dolozonego) a rozbrajam tylko dołożony, ori musze rozbroic z zamka? dobrze to zrozumialem?[br]Dopisany: 02 Sierpień 2008, 17:46 _________________________________________________

Ja mam bez, ale lepiej jest kupić z własnym i zamontować ją w ciężko dostępnym miejscu gdzieś pod maską.

Czujnik ruchu dostałem gratis od elektryka, a alarm mam ten sam.

a po co co dodatkowe czujniki? ja mam wbudowane w slupku srodkowym, wiec chyba nie ma potrzeby montowac dokladanych jesli dolozony sterownik uruchomi CZ i wszystkie funkcje ori alarmu???

Pilotem uzbrajasz i rozbrajasz oba alarmy, ale przekręcenie kluczyka rozbraja tylko ori. Jeżeli dołożony był uzbrojony, to w takim przypadku wzbudzi dołożona syrenkę.

Czujniki rucu obsługiwane są przez ori alarm - czyli rozbrojenie ori alarmu deaktywuje też czujniki. Dodatkowy czujnik ruchu działa na wstrząsy itp.

oo i to mnie sie podoba, wiec kupie u wskazanego goscia sterownik tylko banana jeszcze pustego trzeba dorwac :good:

pzdr

:hi:[br]Dopisany: 04 Sierpień 2008, 13:30 _________________________________________________a jeszcze zapytam, jak rozbraja sie fabryczny alarm bezpilotowy? tylko kluczykiem? czy moze jest jakis przycisk w srodku? sprawdzalem swoj wlaczyl sie ,ale kluczykiem nie chcial sie wylaczyc... :mysli:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ori bezpilotowy włacza się i wyłącza kluczykiem w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm kupiłem i na razie podłączyłem sterowanie zamka. Działa aż miło :> Po przeprogramowaniu zgodnie z instrukcją działa domykanie szyb i szyberdachu. Super!

Ale może być jeszcze lepiej... czyli mogę mieć alarm z odcięciem zapłonu. :evil: I tu pojawił się problem, a mianowicie podłączenie czujnika drzwi kierowcy i drzwi pozostałych, łącznie z klapą bagażnika. Wie ktoś gdzie znajdę te kable na kostkach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...