Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki szampon i wosk na nowy lakier


kris_91

Rekomendowane odpowiedzi

czarną perłę zabezpiecz lepiej powłoką kwarcową ( sam używam gtechniq c1 + c1,5 ) i wszystkie problemy znikają. Nie ma porównania do wosków, kropelkowanie znacznie lepsze, nie tworzą się hologramy od mikrofibry. Przy czarnym lakierze możnaby było pisać książki z detailingu, ale do zwykłego użytkowania na co dzień jak dla mnie najlepszy jest kwarc. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czarny lakier nie ma co myslec, trzeba aplikowac. Nie zgodze sie tylko z faktem, ze powloka daje lepsze krople... to jednak niczego nie zmiania. Ciemny lakier = kwarc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To ja się trochę pożalę i zapytam i taką rzecz.

Kupiłem ten szampon, fakt zapach świetny, domywanie raczej spoko (nie puściło tylko to co musiałem pomóc delikatnie paznokciem) ale jeden przykry objaw. Miałem takie zacieki na dachu i masce że masakra. Myłem można powiedzieć 2 razy, raz z grubsza potem dokładnie bo był zapuszczony i chciałem przejechać cleanerem. Spłukiwałem wszystko myjką ciśnieniową i raczej dokładnie więc nie powinno zostać nawet grama piany itp. Na pionowych częściach nie było może maleńkie bo tam woda słynęła a na masce i dachu przez jakiś czas stały krople. Robiłem to na świerzym powietrzu, słońca nie było za bardzo wiec mi to nie wysychało za szybko.

I się tak zastanawiam po czym takie zacieki. Choć przychodzi mi jedna opcja do głowy. Czasami się zdażało że woda z kranu leciała czasami brudnawa to może az tak się objawić?

Są jakieś filtry do wody do wpięcia przed myjkę żeby się zabezpieczyć na przyszłość? Jakiś tam siateczkowy przed dużymi śmieciami jest ale to zbyt małe zabrudzenie żeby wyłapał.

Co do samego szamponu raczej nie mam zastrzeżeń. Na mycie z takiego brudu dałem około 40ml na 7l ciepłej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do myjki jest filtr przeciw kamieniowy. I zapewne od tego masz zacieki. A wycierales auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do myjki jest filtr przeciw kamieniowy. I zapewne od tego masz zacieki. A wycierales auto?

Nie wycierałem bo nie mam tego w zwyczaju. Oczywiście jak zobaczyłm co jest na masce i dachu przed cleanerem płuknąłem jeszcze raz i wytarłem mimo to po zastosowaniu cleanera nie zdążyłem zawoskować, spadło pare kropli deszczu i wylazły zacieki znowu. Pomysle o tym filtrze może pomoże na przyszłość. A jakies konkretne filtry polecacie? Tylko żeby mi włosy na głowi nie stanęły jak zobacze cene :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam karchera i taki filtr w casto podroba kosztuje ok 30 zl. Smugi sa od kamienia w wodzie itd. Musial bys plukac woda zdemineralizowana zeby nie bylo zaciekow bez wycierania choc tez moga byc lekkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam karchera i taki filtr w casto podroba kosztuje ok 30 zl. Smugi sa od kamienia w wodzie itd. Musial bys plukac woda zdemineralizowana zeby nie bylo zaciekow bez wycierania choc tez moga byc lekkie

samochód myłem u teściów a tam maja wodę ze swojej studni, pompa hydrofor itp. Własnie obawiałem się że kamień bo jest go sporo w tej wodzie ale pompie czasami zdarza się zaciagnąć takiego brązowawego czegoś mimo że jest dobrze zabezpieczona i zacieki wlasnie to przypominały. W castoramie rzadko bywam ale będe miał na uwadze.

Mam dostęp do taniej bo prawie darmowej wody demineralizowanej (destylarka w robocie) ale to na płukanie cholernie dużo musiałbym tego znosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie kwestia wody. Sa specjalne filtry jak ktos chce sie bawic, psikasz i zostawiasz nic nie robisz, woda nie pozostawia po sobie zadnych waterspotow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...