Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowanie pilota po wymianie baterii


AudiMichal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na wstępie potwierdzam, że wątek był ale dla innych modeli - dla modelu B8 nie znalazłem. Jak było to przepraszam i proszę o linki.

No więc poprzedni właściciel podobno wymienił baterie w pilocie (nie scyzoryk) i niestety nie moge teraz otworzyc/zamknąc drzwi z pilota - tylko można otworzyc kluczykiem. Po wejściu do auta włącza się również alarm, dodam że silnik mozna normalnie włączyc.

Czy jest jakis sposób na zakodowanie tego kluczyka bez VAGa?

Audi A4 B8 z 2008 2.0 TDi

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy na pewno własciel zmienił baterie ? Pilota trzeba przuczyc do KOMFORTU .

Bo tego VAGiem nie zrobisz tylko ON LINE ASO .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi powiedzieli, że kotś bawił się kluczykami i przestało działac. Podejrzewam, że baterie chcieli wymineic i się rozstroiło. Ale aż wierzyc mi się nie chce, że za każdym razem po wymianie baterii bedę musiał biegac to ASO. U nas kasują Ł70 za programowanie kluczyka.

A czy to ni jest dziwne, że używając tego samego kluczyka normalnie można włączyc silnik i jeździc? W wersji B7 można jakoś to nawet bez vaga ustawic poprzez odpowiednią sekwencje otwierania i zamykanie drzwi itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana baterii w kluczyku w b8 nie powoduje takich hecy :wink:. Sam wymieniałem w jednym i profilaktycznie w drugim i wsio w pariadkie :decayed:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tu coś mi nie pasuje, ale dodam że wczoraj byłem u dwóch elektryków, jeden nawet pracował w audi i powiedzieli, że niestety tak się dzieje i trzeba klucze znowu zakodować. Do kodowania potrzebna jest licencja online Audi więc niestety - tylko w ASO. Dzisiaj jadę to się coś więcej dowiem i dam znać.

Podobno jak się odwrotnie włoży baterie to się rozkodowuje, a także jak się ponaciska przyciski podczas wymiany baterii, bo wtedy traci pamięć - ile w tym prawdy to się przekonam dzisiaj o 12:00.

Dzięki wszystkim kolegom za pomoc - fantasty odzew.

---------- Post dopisany 05-06-2013 at 08:52 ---------- Poprzedni post napisany 04-06-2013 at 09:14 ----------

No więc okazało się, że trzeba było uaktualnić cały software w aucie i wtedy kluczyki można było zakodować. Bez tego kodowanie w ASO się nie udawało. Wszystko teraz działa :whistling:

W ASO jak w ASO skasowali aż zabolało Ł138 - ale auto na gwarancji od sprzedającego, więc się zwróci.

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...