Skocz do zawartości
IGNOROWANY

bulgotanie, przelewanie się płynu wspomagania? dźwięk za deską rozdzielczą.


ynos

Rekomendowane odpowiedzi

Po odpaleniu auta (rano) wyjechaniu z parkingu, przy kręceniu kierownicą słyszę za deską rozdzielczą dźwięk jakby płyn się przelewał gdzieś w obwodzie (dosyć głośno). Potem nie słyszę już tego. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś stan płynu w zbiorniczku? Może jest za dużo lub za mało. Może już pompa wysiada, przy skręcaniu kierownica chodzi ciężej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płynu w zbiorniczku jest między max, a kółkiem plastikowym na miarce powyżej max- jest tak w połowie.

Nie odczuwam różnicy w sile wspomagania, anie w tym momencie to tak "zabulgocze" - nie wiem jak określić ten dźwięk dokładniej.

Wydaje mi się, że taki dźwięk można usłyszeć jak w rurze jest powietrze - bo jeśli jest tylko ciecz to przemieszczanie jej się nie powodowało by takiego dźwięku.

Ale płyn zmieniany 1.5miesiaca temu, bez zapowietrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jakiś czas temu to samo. Tylko że u mnie to było słychać jak auto stało na nierówności, przyspieszało bądź hamowało. I najlepiej się to słyszało z zewnątrz. U mnie pomogła wymiana płynu wspomagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn zmieniony bez zapowietrzenia układu, z wypłukaniem układu przy pomocy 1L płynu wspomagania.

Płyn w obiegu chłodnicy wymieniał mechanik przy wymianie pompy wodnej i rozrządu. Ale przecież ten obieg odpowietrza się sam przez zbiornik wyrównawczy - tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik wyrównawczych jest niżej niż nagrzewnica więc się sam nie odpowietrzy. Na jednym z węży z nagrzewnicy masz dziurkę i tam się to odpowietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik wyrównawczych jest niżej niż nagrzewnica więc się sam nie odpowietrzy. Na jednym z węży z nagrzewnicy masz dziurkę i tam się to odpowietrza

no właśnie czytałem dużo wątków o odpowietrzaniu przed zsuniecie węża, aż odkryjemy otwór i odpowietrzymy - tylko nigdzie nie znalazłem zdjęć który to wąż? Szukałem przy przegrodzie grodziowej od komory silnika ale niestety nie namierzyłem go.

Możesz powiedzieć dokładniej gdzie go szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...