Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bardzo prosze o porade AKCYZA!!!!


bartek723

Rekomendowane odpowiedzi

złożyłem dziś papierki sprowadzonego autka do opłacenia akcyzy celnej i koleś powiedział mi że będę wezwany na wyjaśnienie bo wartość zakupu auta jest niższa niż wartość rynkowa pojazdu i musi być wyższa akcyza o co chodzi???? Coś mi grozi?? Nic nie kumam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko teraz możesz wręcz przepłacić bo ocenią Ci wartość auta po kosztach katalogowych, tzn.:

Cena zakupu 2000 euro

Wykazałeś 1300 euro

A oni wykażą, że wartość auta wg katalogu to 2400 euro

I płacisz wszystko od wartości 2400 euro

Możesz wykazać, że auto jest warte te 1300 bo np. nie ma tylnej kanapy, jest wybita szyba, zniszczona tapicerka albo uszkodzone.

Ale jak tego nie udowodnisz (na pewno będą oględziny) to bulisz od 2400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci nie powiem co wtedy. Możesz naprawić, ale na pewno wtedy zawołają o zdięcia, rachunek naprawy itd... To są goście co zrobią wszystko, żeby udowodnić, że nie miałeś racji - wtedy oni się wykażą przed swoimi przełożonymi. Nie leżą tylko pracują = większa premia. Taka ich praca

Czytałem o gościach co powykręcali reflektory a w ASO troszke to kosztuje, więc już jest troszkę mniejsza wartość - ale nie wiem czy to przeszło

Reasumując:

Wszystko Ci przejdzie jak udowodnisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to jak umowa jest ogrinalna u Ciebie i u tamtego właściciela to z jakiej racji Ci mają to podważyć.Sprzedał Ci za 1000 bo miał taki kaprys i niech się jego pytają czemu tak tanio sprzedał.

Albo powiedz że silnik był uszkodzony(wymyśl jakieś usterki) a że Ty jesteś złota rączka to sobie sam naprawiłeś i tyle.

Swoją drogą to ten kraj mnie zadziwia.Nie dość że nielegalnie pobierają akcyzę to jeszcze się czepiają ludzi że ceny zaniżają.Przecież państwo samo zmusza obywatela do tego zeby kombinował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie i tak cały czas :thumbdown:

Nie mogą pojąć że nie wszystkich stać na nowe samochody.Najlepiej żeby ludzie tylko nówki kupowali i się zażynali kredytami i wtedy by było wszytsko ok. Bo najlepiej dowalić najbiedniejszym bo nic nie zrobią i będą grzecznie płacić :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...