Skocz do zawartości
IGNOROWANY

po dłuższym postoju dziwnie chodzi , dymi , nierówno pracuje


otopoznan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.

Od jakiegoś czasu , ale nie za każdym :-| razem

mam następujące problemy , gdy auto postoi dłużej (najczęściej po nocy)

podczas odpalania zaczyna dymic na niebiesko i tak jakby nierówno pracuje ,trochę telepie jakby nie palił do końca na jeden cylinder. gdy go zgaszę i odpalę , czasami prze-gazuje

wszystko wraca do normy , każde następne odpalenie wtedy jest już ok, najgorzej jest gdy długo stoi , możecie poradzić co może być przyczyną ?

silnik 2.0 tdi , bkd , przebieg ok 260.tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo silnik BNA, tylko u mnie jest to nieregularne raz jest ok a czasami jak mu cos walnie to potrafi tak przez dwa tygodnie. Nie wiem czym to może byc spowodowane. Logi nie pokazuja nic niepokojącego. Moze to oringi na pomkach. Tylko ze ja je wymienilem, chociaż mam pewne obawy bo kupilem je na alledrogo, moze powinny byc ory. z Aso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, Wam potrzebna jest diagnoza VCDS'em a przede wszystkim grup 013, 018 i 023 oraz 004 a najlepiej kompletu logów. Nikt nie będzie zgadywał dlaczego tak się dzieje bez możliwości wglądu w ww. parametry. To może być wina czujnika temperatury paliwa lub jego układu zasilania albo któregoś z pompowtryskiwaczy albo czegoś innego. macisz12, piszesz, że logi wyglądają OK więc je wklej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem już wątek w dziale diagnostyka ale logi skopiuje też tu. Tam obiekcje były tylko do słabo wstającej turbiny ale ponoć tak ma być i dałem sobie juz z tym spokój. Problem porannego odpalania niestety mnie bardziej dręczy.

Log (2 - 004)

Log (3 - 013,023)

inna próba

Log (6 - 013,018,023)

Statyczne

Log (5 - 023,018,013)

Poranne odpalanie

Log (0 - 001,013,018)

Ostatnio zaciskałem na noc przewód paliwa powrotny przy pompie vacum ale niestety zero poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...