Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czynnik wyparował w 5 sek - mozliwe?


Mike_D

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwna sprawa... Jadę dzisiaj z włączoną klimą, patrzę a z okolicy filtra kabinowego spod maski poleciała biała para (sporo tego, przez kilka sekund). Po tym klima przestała chłodzić. Czy możliwe żeby to był czynnik - jest widoczny podczas parowania? Wyłaczyłem nawiewy i do wizyty w warsztacie nie będę właczał (szkoda sprężarki na pracę bez czynnika) ale chcę wiedzeć czy przygotowac jedną czy dwie nerki na sprzedaż przed naprawą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napewno byl czynnik. Czynnik w momecie rozprezania wyglada jak para, w miejscu wycieku powinna zostac plama oleju (z kontrastem jesli byl dodany) . Jezeli nie kabinowales nic z elektryka to czujnik wysokiego cisnienia powinien rozlaczyc sprezarke jezeli np. wentylator ulegl uszkodzeniu. Jezeli nic nie kabinowales , to mozliwe ze mechanicznie ulegla uszkodzeniu ktoras rurka i czunnik nagle uciekl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinować nic nie kombinowałem - ale za poprzednich właścicieli ręczyć nie mogę ;). Plamy oleju nie sprawdzę bo to w czasie jazdy wyszło w miejscu gdzie nie bardzo mogłem się zatrzymać. Mam nadzieję że układ przewodów jest na tyle modułowy że koszt naprawy będzie w granicach zdrowego rozsądku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie martwil bym sie rurkami tylko przyczyna dlaczego tak sie stalo. Podjedz do fachowca od klimy , podlaczy azot i szybko znajdzie nieszczelnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima zrobiona :). Problemem był przetarty elastyczny wąż gdzieś na spodzie - naprawiałem u Kaczora z Suchego Lasu; wąz został naprawiony i zakuty. Tanio nie było ale przy dzisiejszych temperaturach to już bez znaczenia ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bylo od razu wywalic osuszacz i dlawik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalić = wymienić? Myślałem o tym ale chłopaki kończyli robotę dla mnie praktycznie po godzinach i nie było już na to czasu; alternatywnie mogłem czekać do przyszłego tygodnia a tego bez klimy bym nie wyrobił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...