Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja - usterka


rafles

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie, ponieważ mam dziwny objaw z klimatyzacją, tzn kilka objawów:

1. Klimatyzacja działa po chwili tylko jak jadę, jeżeli stoję, albo jadę wolno poniżej 10km/h to momentalnie się wyłącza. Czasami jest tak że włączy się na 2 sekundy podczas postoju i znowu off. Podczas gdy się wyłączy czuć spalenizną.

2. Dym/para z kratek wentylacyjnych podczas dłuższej jazdy na klimie, jak się zatrzymam, klimatyzacja się wyłącza i od razu bucha z kratek wentylacyjnych para wodna/dym i robi się wilgotno wewnątrz samochodu.

3. Podczas gdy klima chodzi to buczy niemiłosiernie, jak mini piła spalinowa podczas ścinania drzewa... Moc silnika przy tym spada co najmniej 20% autko chodzi jak muł, powyżej 110km/h na prostej drodze to ciężko... Gdy przełączę w tryb eco albo ją wyłączę, od razu inaczej pracuje silnik, nic nie buczy i jest ok. Czy możliwe że jakaś rolka mi się zaciera albo pasek? Podczas takiej pogody, kiedy nie było upałów to taki sam był objaw. Teraz podczas upałów doszła jeszcze ... para wodna :wink:

A co do poprzednich dziwnych objawów to nie wiem co to może być. Klima nie wiem kiedy była nabijana ale mrozi dobrze. Zauważyłem że wentylator drugi przy chłodnicy (od strony pasażera) w ogóle się nie kręci. Czy może podpiąć pod kompa... VAG pokaże cuś? :whistling:

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej od podpięcia VAG'a powinieneś zacząć :wink:

Sprawdź czy to buczenie dochodzi z kompresora czy z wentylatora elektrycznego przy chłodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalenizna - paląca się cewka

buczenie - łożysko na kole sprężarki

brak mocy - zacierająca się sprężarka lub nie działający wentylator elektryczny = duże obciążenie dla sprężarki ( brak schładzania gazu ) sprawdz napiecie w kostce 2-pinowej koło zbiorniczka wspomagania ( grube kable brazowy i chyba czerwony )

Sprawdz czy po włączeniu klimy rusza wentylator elektryczny czy koła ( sprężarka , napinacz ) nie mają luzu a jeżeli jak kosiarka chodzi moze to byc juz kompresor ;( , jedz na klime ( przeglad stan gazu do pełna + świeży olej do układu AC ) poproś o sprawdzenie dyszy rozprężnej , jezeli bedą opiłki aluminimum masz kompresor do wyrzucenia + płukanie układu + wymana chłodnicy + osuszacz . Ale to mam nadzieje nie to :)

odnośnie klimy służę pomocą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...