Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyjaca skrzynia


piotr_1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem chyba ze skrzynia biegów. W aucie podczas dodawaniu gazu podczas jazdy cos wyje (cos podobnego do eletrycznego silniczka). Odrazu jak pusze gaz nie ma tego wogule. Mechanik obstawia skrzynie biegów tzn jakies lozysko w niej. Dodam ze mam to od poczatku jak kupilem auto i sie wcale nic nie nasila. Chyba ze te odglosy pochadza z dwumasa. Mial ktos kiedys cos takiego.

dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

należałoby tu sprawdzić na początek poziom oleju w skrzyni. Nie wyje na pewno żadne łożysko ale tryby przekładni. Tylko czy wyje na wszystkich biegach tak samo przy jakiejś prędkości np 90-100km/h czy na którymś biegu? Bo to zależy czy wyrobiona jest przekładnia główna czy przełożenie na którymś biegu. Najczęściej przyczyną jest wyciek oleju który powoduje że w skrzyni jest zbyt mały poziom. Po dolaniu przynajmniej wycie już nie powinno się nasilać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem chyba ze skrzynia biegów. W aucie podczas dodawaniu gazu podczas jazdy cos wyje (cos podobnego do eletrycznego silniczka). Odrazu jak pusze gaz nie ma tego wogule. Mechanik obstawia skrzynie biegów tzn jakies lozysko w niej. Dodam ze mam to od poczatku jak kupilem auto i sie wcale nic nie nasila. Chyba ze te odglosy pochadza z dwumasa. Mial ktos kiedys cos takiego.

dzieki i pozdrawiam

Mam dokładnie to samo, od momentu jak kupiłem - nie przejmuję się tym. W teorię o niskim poziomie oleju w skrzyni nie wierzę - auto suche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

należałoby tu sprawdzić na początek poziom oleju w skrzyni. Nie wyje na pewno żadne łożysko ale tryby przekładni. Tylko czy wyje na wszystkich biegach tak samo przy jakiejś prędkości np 90-100km/h czy na którymś biegu? Bo to zależy czy wyrobiona jest przekładnia główna czy przełożenie na którymś biegu. Najczęściej przyczyną jest wyciek oleju który powoduje że w skrzyni jest zbyt mały poziom. Po dolaniu przynajmniej wycie już nie powinno się nasilać.

Wyje na kazdym biegu oprocz jedynki. Predkosc od 50km/h do konca wsumie tylko ze przy jedzie powyzej 160 km/h juz jest to zagluszane. Oleju nie sprawdzalem ale bede teraz robil serwis to niech olej sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na dobrą sprawę, kiedy na to zwróciłem uwagę, to myślałem w pierwszej chwili, że to pochodzi z głośników (jakby zakłócenie). Jednak, po zgrubnej analizie okazało się, że dźwięk roznosi się z okolic prawego przedniego słupka... Turbina? Brak innych objawów. I tak na dobrą sprawę nie wiem co to jest - objawy jak u ciebie, ale poziom i źródło .....????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nie bardziej z lewej strony chociaz czasami mam wrazenie ze nawet gdzies po srodku. kiedy sie przysluchalem przy lewarku podaczas jazdy i tam tez slychac. dodam ze dwumas tez czasami sie odzywa ale nie az tak czesto. chcialbym to zlikwidowac bo mnie czasami denerwuje. Urzywana skrzynia na allego okolo 1500zl takze tragedi nie ma ale zeby to byla skrzynia a nie co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...