Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Rytmiczne huczenie w prawym kole


M@rcus

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Od jakiegoś czasu zauważyłem (usłyszałem) u siebie delikatne rytmiczne huczenie w prawym kole. Wymieniłem tarcze, bo podczas hamowania występował efekt pulsacyjnego naciskania pedału hamulca-wiadomo, krzywe. Myślałem, że to jest przyczyną... Niestety nie :angry: Dzisiaj po wjechaniu na sporej wielkości studzienkę zauważyłem, że huczenie się nasiliło. Jednak po jakimś czasie ustępuje (choć nadal jest słyszalne dla wrażliwego ucha :wink4:). Wydaje mi się, że może to być łożysko. Chciałbym tylko potwierdzić swoje przypuszczenia, bo nie wiem czy mam jechać do mechaniora i zabrać go na przejażdżkę... Do tej pory (od wymiany tarcz) sądziłem, że jest to wina dwumasa, sprzęgła... Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne łożysko, jedz do mechanika i sie upewnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo i tez w prawym kole, cóż łożysko do wymiany było no i oczywiscie piasta, na szczęście koszty niewielkie bo:

piasta 60 zł (TOPRAN)

łożysko 119zł (biltstein) [skf 160zl jak by kto chciał ]

trochę się nalatałem za łożyskiem gdyż nie bardzo wiedzieli jakie mi dac i to nie w jednym sklepie,

dopiero jak miałem w ręku stare łożysko i jak je pomierzyłem to im (sprzedawcą ) rozjaśniły się umysły i szybko znaleźli odpowiednie, niestety przez ten zabieg miałem dzien bez auta ale warto było - nic juz nie huczy :) nie trzeba bez powodu zgłaśniać radia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...