Skocz do zawartości
IGNOROWANY

S-Tronic w ASB


Turboziomal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niebawem będę odbierał swoje autko i do wyboru mam skrzynię manual lub automat. Zacznę od tego, że chciałbym pójść w moc około 320 kuca a może i ciut więcej. Na pewno pójdzie icek, wydech i program. I tu rodzi się moje pytanie czy lepszy będzie automat czy manual i nie chodzi mi o komfort jazdy lecz o stronę czysto mechaniczną, czy tiptronik ogarnie taką moc ? Mam niesamowity dylemat co wybrać. Odstrasza mnie fakt że tip to przeżyty automat rodem ze starych klinów i tak oto powstała moja myśl czy skrzynka S-Tronic by podeszła do B7 ASB ? Do kogo uderzyć z takim tematem i ewentualnie jakie są oznaczenia skrzyń s-tronic ? Byłoby to fajne rozwiązanie, gdyż wrzuciłbym łopatki i bym miał automatyczną obsługę manualnej skrzyni :) pomoże ktoś ? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S-tronic to inaczej skrzynia DSG, więc zmieni biegi dużo szybciej od Ciebie, a ponadto moc o której piszesz, spokojnie wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiptronic to b.d. skrzynia - ze skrzyń jednosprzęgłowych jedna z szybszych i do niedawna była jeszcze wsadzana nawet do R8 ... ja bym nic nie zmieniał mając TIP-a bo przynajmniej jest wytrzymały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotlet odgrzany. Niestety ale o tipach które nie dają rady nawet przy 280 kucach można poczytać natomiast z dynosoftu wyjezdzaly s tronici 3.0 tdi z mocami ponad 350

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...