Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Składanie xenonów


Gość nigga

Rekomendowane odpowiedzi

Witajta. Dlugo myslalem nad kupnem xenonow HID z allegro (jesli sie myle nad nazwa to poprawta) ale nigdzie nie moge znalesc kompletu 5000k. Sa 4300k, 6000k itd ale 5000k nie ma no chyba ze zle szukam.

Ale znalazlem takie zarowki: http://allegro.pl/item399744268_d2s_4300k_5000k_6000k_8000k_xenon_palnik_zarnik.html

Jesli kupilbym jeszcze przetwornice np : http://allegro.pl/item399612724_przetwornica_xenon_pod_zarnik_h1_h3_h4_h7_nowa.html

Bedzie to ze soba pasowac ? Czy bede cos jeszcze potrzebowal ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie pasować bo D2S :gwizdanie: nie będą działać z przetwornicą HID :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 6000K po pewnym czasie sie dopala i beda idealne.. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem chlopcy pisza na aukcjach ze musi sie przez iles godzin wypalic zeby dac odcien niebieski[br]Dopisany: 27 Lipiec 2008, 21:14 _________________________________________________Ze względu na różne etapy żywotności żarówki ksenonowej polecam wymianę żarówek w obu lampach jednocześnie, ponieważ każda żarówka potrzebuje ok 20 - 40 a nawet i wiecej godzin (3-6 miesiecy) na tzw rozswiecenie. Dlatego zanim żąrówka zacznie świecić niebieskim światłem najpierw świeci na biało. Stąd gdy wymienimy jedną żarówkę barwa (odcień) światła jest inna w stosunku do żarówki używanej. Przy wymianie dwóch żarówek unikiniemy takiego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem do warsztatu samochodowego w którym profesjonalnie zajmują się montowaniem żarówek HID a więc najlepsze dla oka ludzckiego są 8000K lecz mocno świecą w kolorze niebieskim i czepia się do tego policja. Zaproponowali mi 6000K żeby nie drażnić policji i świecą więcej na biało z lekkim odcieniem niebieskiego bo tak do końca to te żarówki nie są one u nas dopuszczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny warsztat.. :naughty: Zeby zalozyc HIDa trzeba miec niewatpliwie kwalifikacje.. :cool1:

Zakladaj 5000K :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem do warsztatu samochodowego w którym profesjonalnie zajmują się montowaniem żarówek HID a więc najlepsze dla oka ludzckiego są 8000K lecz mocno świecą w kolorze niebieskim i czepia się do tego policja. Zaproponowali mi 6000K żeby nie drażnić policji i świecą więcej na biało z lekkim odcieniem niebieskiego bo tak do końca to te żarówki nie są one u nas dopuszczone.

Z tego co pamiętam (czytałem gdzieś na forum), to jedyne żarniki jakie mają homologacje na polskie drogi to właśnie 4300K i 6000K :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skalarx nie :)

Ori sa montowane 4300 i w nowszych autach 5800 :)

A ze mala roznica miedzy 5800 a 6000 to nikt na to nie patrzy.. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam (czytałem gdzieś na forum), to jedyne żarniki jakie mają homologacje na polskie drogi to właśnie 4300K i 6000K :mysli:

I tu nie masz racji :decayed: Bo niby barwa dopuszczona to chyba coś koło 5000K ale wszystkie HIDy są niekoniecznie legalne :decayed: Chyba że chodzi o ori przetwornice itd. wtedy żarniki do 5000K chyba nawet lekko ponad 5000K :wink4: Po "matematycznym" zaokrągleniu nikt się nie przyczepi do 6000K :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam (czytałem gdzieś na forum), to jedyne żarniki jakie mają homologacje na polskie drogi to właśnie 4300K i 6000K :mysli:

I tu nie masz racji :decayed: Bo niby barwa dopuszczona to chyba coś koło 5000K ale wszystkie HIDy są niekoniecznie legalne :decayed: Chyba że chodzi o ori przetwornice itd. wtedy żarniki do 5000K chyba nawet lekko ponad 5000K :wink4: Po "matematycznym" zaokrągleniu nikt się nie przyczepi do 6000K :polew:

Dokładnie chodzi mi o D2S czyli ori. Takie właśnie mam i musiałem wymienić żarniki, bo faszysta wymienił jeden i wyglądało to do bani. Też nie chciałem pchać gówna bez homologacji typu 12000K i wtedy gdzieś wyczytałem, że 6000K są w pełni legalne.

Kupiłem polecane na forum żarniki LUCLA 6000K i jestem zadowolony. Swego czasu mieliśmy zniżki w tej firmie również na zestawy HID. http://www.sklep.lucla.pl/product_info.php?products_id=38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten odcien 4300 na allegro jest zdecydowanie przeklamany. 4300 ma ocien biały a nie żółty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja odkopię kotleta i dorzucę 5 gr. od siebie... Porównanie 6000K i zwykłej żarówki Philipsa w lampach Valeo :wink4: Może komuś się przyda :good:

por12qp2.th.jpg por4zp3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...