Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zgasł podczas jazdy, problem z pompą.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

podczas jazdy zgasł silnik, paliwo pokazywało na 100km w momencie zgaszenia nagle spadło na 0km.

potem auto jeszcze kilka razy odpaliło i nawet jeździłem kilkadziesiąt kilometrów bez żadnego problemu, a obecnie mimo kręcenia nie chce zapalić.

Obstawiłem pompę wspomagającą w zbiorniku paliwa i faktycznie na kostce od niej nie ma napięcia...

na bezpieczniku 28 odpowiedzialnym za nią też nie ma prądu , dlatego poprowadziłem bezpośrednio prąd z aku na bezpiecznik i prąd sie pojawił na pompie,

teraz działa i pluje paliwem z przewodu wchodzącego bezpośrednio do głównej pompy ale dalej nie chce odpalić....

komputer nie pokazuje żadnego błędu...

co może odpowiadać za brak podawania prądu na pompę wspomagającą i problem z odpaleniem?

(paliwa dolałem 25l ,więc bak nie jest pusty... :>)

Opublikowano

Jak masz VCDS'a to zrób mu pełen skan wszystkich sterowników. Szukaj błędu z opisem - brak komunikacji ze sterownikiem silnika. Jeśli takiego nie znajdziesz to podaj te co zostały zapisane. Podejrzewam jednak usterkę elektryczną.

Opublikowano
  • Autor

dzisiaj otworzyłem obudowę w której jest komputer i kilka przekaźników , miedzy innymi przekaźnik 395 ten ,który daje prąd na bezpiecznik 28 odpowiedzialny za pompe wspomagającą w baku, co się okazało po włączeniu zapłonu nie przekazuje pradu na tą pompe ponieważ nie dostaje impulsu z komputera...

zrobiłem mostek na przekaźniku i od razu było słychać szum pompy jednak dalej nie odpalił więc strzelam,że coś blokuje pobór paliwa od obu pomp...

włożyłem z powrotem przekaźniki na swoje miejsce i zacząłem wkładać EDC i nagle usłyszałem szum paliwa i dźwięk pomp ,który zawsze się pojawiał przed odpaleniem... podchodzę do stacyjki przekręcam na zapłon i pali i tak kilkakrotnie i za każdym razem zapalił...

podejrzewam,że w samym głównym komputerze coś nie styka

Kable idące do komputera nie wyglądają na uszkodzone... a samego komputera nie bede się podejmował rozkrecać...

komu to powierzyć... wątpię aby w ASO mieli o tym pojecie zaraz zaproponują cały EDC wymienić :D... może do godnego chiptunera się z tym zgłośić ??

Opublikowano

Profilaktycznie przeszlifuj pilniczkiem nóżki przekaźników znajdujących się w skrzynce obok sterownika silnika - powinno pomóc.

Opublikowano
  • Autor

problemem faktycznie okazała się usterka elektryczna, kabelek wchodzący do kości komputera był poluzowany jak go ruszałem to pompa się włączała i wyłączała, otworzyłem kość zacisnąłem wsuwkę na pin i wszystko z pompą wróciło do porządku auto zaczęło odpalać.

Jednak pojawił się nowy problem, od czasu do czasu włączają się kontrolki: hamulce/oil pressure obrotomierz stoi na zero mimo odpalonego silnika lub jest tak,że auto odpali i za sekundę samo się gasi... a czasami jeżdzę cały dzień i jakby nigdy nic a rano zachodzę i jest problem.

błędy pokasowałem bo po odłączeniu EDC trochę ich wyskoczyło ale to nie pomogło, chyba zrobiłem tak,ze znalazłem i usunąłem jedną usterkę ale podczas jej usuwania obstawiam,że znów gdzieś pojawił się problem na którymś kabelku i sterowanie głupieje...

f32d26de16c6.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.