Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja piszczy, dziwnie się zachowuje


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

:hi: U mnie problem, a właściwie nie wiem czy to można tak nazwać ale strasznie mnie to denerwuje, polega na tym że słyszę jakiś dziwny dźwięk dobiegający z sprężarki klimy. Czy jest klima włączona czy nie, piszczy coś pod maską. Co to może być? Czy do wymiany może nadawać się łożysko sprężarki ? :eusathink: A drugie piszczenie jest wtedy, gdy wyłączę całkowicie klimatronik (silnik pracuje). Jakieś rady i sugestie bardzo mile widziane :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny obiaw u siebie, z tą różnicą, że gdy klima jest włączona to słychać jakiś dźwięk przypominający szum a jak wyłączę klimatyzację to jest cicho.

Ja podjerzewam łożysko sprzęgła kompresora klimatyzacji. Klimatyzacja chłodzi bardzo sprawnie, więc raczej to nic z kompresorem.

Z tego co wiem to można próbować wymienić same łożysko (koszt około 50 + wymiana) lub całe sprzęgło (koszt 250-230zł + wymiania).

Był kiedyś temat na forum traktujący o wymianie łożyska, ale obecnie nie mogę go znaleźć. Jakby mi się udało to podam linka tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o szum to może pomóc wymiana gumek tarczy sprzęgła- bardzo częsty objaw w B6/B7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...