Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Prośba o analizę logów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jak w temacie. Logi były wykonywane ze względu na szarpanie auta przy ruszaniu (podejrzenie padniętego docisku sprzęgła) Logi dla pewności że to nie układ paliwowy czy inne cuda

Logi statyczne:

Log (0 - 007)

Log (1 - 003)

Log (2 - 004)

Log (3 - 013)

Log (4 - 000)

Log (5 - 001)

logi Basic Setting:

Log (0 - 011)

Log (1 - 003)

Log (2 - 000)

Log (3 - 004)

Logi dynamiczne:

Log (0 - 003)

Log (1 - 000,004)

Log (2 - 010,011)

w jednym z logów dynamicznych przesuneły się grupy ale ponoć nadal są do odczytu

z góry dzięki za pomoc :hi:

Opublikowano

Brak reakcji naBS w grupie 03 co mnie dziwi nieco.

Co do rozjechanych kolumn, chodzi o 003 DYN ale kto sie oprientuje, to pozna gdzie sa wartosci a gdzie obr bo jakos dziwnie kolumny ścięło :wink:

Opublikowano

Przepływka jest do kitu bo pokazuje mizernie. Nie masz żadnych błędów w sterowniku silnika - kodowanie sterownika silnika prawidłowe - na pracę ze skrzynią manualną ?

Opublikowano
Przepływka jest do kitu bo pokazuje mizernie. Nie masz żadnych błędów w sterowniku silnika - kodowanie sterownika silnika prawidłowe - na pracę ze skrzynią manualną ?

Bledow brak kodowania 00000

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Opublikowano
  • Autor
Przepływka jest do kitu bo pokazuje mizernie. Nie masz żadnych błędów w sterowniku silnika - kodowanie sterownika silnika prawidłowe - na pracę ze skrzynią manualną ?

skrzynia manual :wink:w życiu bym nie kupił automata w B5 :decayed: co do przepływki to wiem że coś nie tak jest z temperaturą w dolocie ale nie wiem czemu jest taka duża na postoju. Czyżby wymiana przepływki się zbliżała? Dodam że dziur w dolocie nie mam a jedynie nieszczelny IC bo jest ulany olejem z dolotu (ew. zapchany olejem wewnątrz jeszcze)

Opublikowano

Temp w dolocie a przepływka to inne sprawy. Mowiłem ci, ze przepływomierz zle mierzy takze moze warto by bylo podmienic na sprawny i sprawdzic, ew wylaczyc go przy sofcie :wink:

Opublikowano
  • Autor
Temp w dolocie a przepływka to inne sprawy. Mowiłem ci, ze przepływomierz zle mierzy takze moze warto by bylo podmienic na sprawny i sprawdzic, ew wylaczyc go przy sofcie :wink:

popierniczyły mi się te dwa elementy :decayed::decayed: można by kiedyś to ogarnąć ale narazie co innego do zrobienia jest :decayed: nieszczęsne sprzęgło :facepalm:

Opublikowano

Czy to kodowanie "00000" jest poprawne dla tej skrzyni i tego rocznika ? Bo wydaje mi się, że powinno być "00002".

Opublikowano
  • Autor
Czy to kodowanie "00000" jest poprawne dla tej skrzyni i tego rocznika ? Bo wydaje mi się, że powinno być "00002".

ja się nie znam :wink: Danielom mi go diagnozował :wink:

Opublikowano

Nie wiem jakie poprawne kodowanie powinno byc, ja mialem 00001 a teraz 00003 ale to akurat dlatego, ze softow mam kilka w ECU ;)

Opublikowano
Czy to kodowanie "00000" jest poprawne dla tej skrzyni i tego rocznika ? Bo wydaje mi się, że powinno być "00002".

ja się nie znam :wink: Danielom mi go diagnozował :wink:

poprawne ... to stary 8-bitowy sterownik ...

Opublikowano
  • Autor

Czyli rozumiem że ogólnie wszystko z paździochem ok? :decayed: Jedynie ta przepływka do sprawdzenia?

Opublikowano

Najlepiej jak sobie podmienisz na spocie przepływkę od kogoś komu sprawnie mierzy i wtedy się przejedziesz i zobaczysz czy szarpanie nadal będzie występować. Dodatkowo możesz sobie odpiąć wężyk podciśnienia od silownika zaworu EGR i jego koniec zaślep i ponownie się przejedź. Jeśli żaden z tych zabiegów nie zniweluje szarpania to jednak będziesz musiał wziąć pod uwagę ten docisk.

Opublikowano
Najlepiej jak sobie podmienisz na spocie przepływkę od kogoś komu sprawnie mierzy i wtedy się przejedziesz i zobaczysz czy szarpanie nadal będzie występować. Dodatkowo możesz sobie odpiąć wężyk podciśnienia od silownika zaworu EGR i jego koniec zaślep i ponownie się przejedź. Jeśli żaden z tych zabiegów nie zniweluje szarpania to jednak będziesz musiał wziąć pod uwagę ten docisk.

Ewidentnie to wina sprzęgła, charakterystycznie szarpie, a właściwie napierdala buda ; D

Opublikowano
  • Autor
Najlepiej jak sobie podmienisz na spocie przepływkę od kogoś komu sprawnie mierzy i wtedy się przejedziesz i zobaczysz czy szarpanie nadal będzie występować. Dodatkowo możesz sobie odpiąć wężyk podciśnienia od silownika zaworu EGR i jego koniec zaślep i ponownie się przejedź. Jeśli żaden z tych zabiegów nie zniweluje szarpania to jednak będziesz musiał wziąć pod uwagę ten docisk.

Ewidentnie to wina sprzęgła, charakterystycznie szarpie, a właściwie napierdala buda ; D

tiaaaa :decayed: no ale mam pewność że to sprzęgło :wink: ale są też ledwie odczuwalne problemy a mianowicie podczas przyspieszania widać po obrotomierzu że wskazówka dzwiga się i na ułamki sekundy staje i dalej się pnie. Przy zgaszonym radiu słychać jak turbo na ten ułamek sekundy milknie gdy obroty stają. Widać tam coś może po logach?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.