Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AWX]Utrata mocy i dużo białego dymu:/ Turbina?? Możliwy scenariusz naprawy


bartlo79

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim

Otoz stalo sie najgorsze:/ Bedac za granica chyba padla mi turbina - zaholowali mnie do serwisu i wycenili koszt naprawy na prawie 1000euro:/

Serwis stwierdzil nie podlaczajac auta nawet do komputera ,ze poszla turbina i trzeba ja wymienic na nowa oraz wymienic przy tym olej i filtr.

Do domu mam 1500km wiec sytuacja nie wyglada rozowo,czy mozliwe ,ze maja racje i koszty naprawy sa rzeczywiste??

Dodam tylko ,ze po utracie mocy na autostradzie ujechalem jakies 15-20km zeby z niej zjechac i znalezc miejsce postoju. Poziom oleju w silniku oczywiscie zjechal - ale nie do zera tylko do okolo 4-5 mm na bagnecie. Auto strasznei kopcilo z tylu na bialo. Co robic panowie - doradzcie cos bow los mi sie jezy na glowie.

Czy mozliwe ,ze moglo cos jeszcze pojsc jesli auto do konca jechalo i odpalalo?? Po zauwazeniu ostrego kopcenia ujechalem z 10km i dalej juz laweta bo nie chcialem ryzykowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie powinno się nic więcej popsuć , wnioskując z tego co piszesz.

Jak by co ,to mogę ci odstąpić moją turbine , która pracowała dobrze ,ale trafila mi się nowa ( w rozliczeniu)więc wymieniłem , no i teraz moja używka leży w garażu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajaj - gdyby nie to ,ze jestem tutaj z dwojka malych dzieci i nie bardzo mam jak wrocic z niesprawnym samochodem do Polski (laweta w dwie strony 3tys km:/) to bym pokombinowal-wyhaczyl znajomego z laweta i za kilka dni dotargak sie jakos do Polski. Maja mi tutaj zalozyc nowa - jest to autoryzowany serwis Audi kolo Splitu w Chorwacji - chlopaki wygladaja uczciwie ale wolalem sie upewnic ,ze mnie nie sciemniaja z kosztami naprawy.Mam zle doswiadczenia z serwisem Groblewski audi bodajze z Gdyni (wymienimy panu stacyjke po wlamaniu - pan zaplaci 3tys ale nie gwarantujemy ,ze odpalimy auto) i dlatego podchodze nieco sceptycznie do serwisow.

Troche mnie pocieszyles - z tego co wyczytalem nie powinno sie nic wielkiego stac i po zmianie turba i wyczyszczeniu i wypaleniu resztek oleju z ukladu spalinowego - auto powinno kulac jak dawniej. Koszty robocizny nie sa takie straszne - na nasze jakies 350zl. Najwiekszy koszt to turbo nowe do awx-a - okolo 3tys na nasze:/ Jednak jak policze koszty transportu auta do Polski - zakupu turba uzywki,oleju filtra i robocizny - to moze sie to oprzec o podobne koszty a turbine bede mial jednak uzywana z jakims tam konkretnym przelotem ze dwiescie tys.

Jutro okolo 13 mam odebrac auto - zobaczymy jak bedzie.

Dziekuje tez za oferte turba - wiadomo ,ze za darmo bys go nie oddal - ale napewno w rozsadnej cenie i za to wlasnie Ci dziekuje:)

---------- Post dopisany 16-07-2013 at 13:53 ---------- Poprzedni post napisany 12-07-2013 at 22:55 ----------

Turbo wymienione - auto dojechalo spokojnie do domu - tylko ja lzejszy o jakies 990euro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo wymienione - auto dojechalo spokojnie do domu - tylko ja lzejszy o jakies 990euro:)

:shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...