Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

montaż licznika z fisem od anglika ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam pytanie odnośnie zamontowania licznika z fisem w poliftach (2000rok).

Czy w liczniku od anglika da się zmienić przebieg na km oraz wszystkie wartości na km i tarcze na europejską ?

Czy da się zaprogramować swój przebieg ?

Jak jest z dodatkowymi zegarami od ładowania i ciśnienia oleju ?

Mając vaga jestem w stanie sam podłączyć taki licznik ?

Czy licznik musi być dokładnie od silnika 1.8t ?

Są jakieś różnice w licznikach ?

Pozdrawiam.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Niby tam wszystko jest ale przebicie się przez ten zlepek informacji o różnych typach liczników, wpisy nie na temat itd. jest praktycznie nie do wykonania, nie mając wcześniej styczności z tematem.

Czy w liczniku od anglika da się zmienić przebieg na km oraz wszystkie wartości na km i tarcze na europejską ?

Da się podmienić tarcze i zmienić VAGiem mile na kilometry ale tylko jednostki a nie wskazania, ale lepiej kupić licznik europejski, bo same tarcze europejskie też potrafią kosztować. Żeby zmienić wskazania trzeba podmienić wsad.

Czy da się zaprogramować swój przebieg ?

Da się ale nie VAG'iem. Najprościej zaopatrzyć się w interfejs typu np. VAG Tacho.

Jak jest z dodatkowymi zegarami od ładowania i ciśnienia oleju ?

Na dodatkowych wskaźnikach jest temperatura, nie ciśnienie oleju ale i tak oba czujniki są w poliftach zainstalowane fabrycznie i nie trzeba prowadzić dodatkowej instalacji do komory silnika (ewentualnie do czujnika poziomu płynu do sprysków). Wypadałoby natomiast poprowadzić wiązkę do radia, i do prawego słupka A, bo tam są wyprowadzone sygnały z krańcówek drzwi no i do manetki oczywiście.

Mając vaga jestem w stanie sam podłączyć taki licznik ?

W licznikach po lifcie znajduje się immobilizer 3 generacji w liczniku. Wymiana licznika wiąże się z koniecznością ponownego dopisania kluczyków do samochodu. Konieczny jest do tego PIN immobilaizera który z licznika można wyciągnąć wspomnianym VAG Tacho ale nie VAGiem. Przy tej metodzie konieczne są również czyste transpondery Crypto ID48 do kluczyków.

Czy licznik musi być dokładnie od silnika 1.8t ?

Najlepiej żeby był z samochodu o takim samym zakresie na obrotomierzu i prędkościomierzu. Wtedy nie ma konieczności zmiany wsadu pamięci licznika. Jest ona natomiast konieczna w przypadku gdy chciałbyś założyć licznik z anglika. Zmianę wsadu też można przeprowadzić wspomnianym kablem. Wsady i dużo pomocnych informacji można dorwać na elektrodzie i forum Passata.

Są jakieś różnice w licznikach ?

Są. Choćby w producencie czy funkcjach jak np. możliwość synchronizacji czasu z DCF77.

Opublikowano
Mając vaga jestem w stanie sam podłączyć taki licznik ?

W licznikach po lifcie znajduje się immobilizer 3 generacji w liczniku. Wymiana licznika wiąże się z koniecznością ponownego dopisania kluczyków do samochodu. Konieczny jest do tego PIN immobilaizera który z licznika można wyciągnąć wspomnianym VAG Tacho ale nie VAGiem. Przy tej metodzie konieczne są również czyste transpondery Crypto ID48 do kluczyków.

tu sie nie zgodze

immo 3 bylo montowane w autach od ok maja 2000 roku, w poliftach od 99 do wspomnianego maja 2000 ( a dokladniej jest podany konkretny tydzien roku ) bylo immo 2 dopiero pozniej immo 3 , rozni sie to tym ze w immo 3 konieczna jest adaptacja vinu i id immo do nowego licznika poprzez wpisane starego pinu w nowym liczniku w kanale 50 ( wtedy licznik pokazuje nasz vin, w immo 3 bez tej operacji nie odpalimy auta )

w obu przypadkach jest konieczne takze dopisanie kluczy ale NIE POTRZEBNE JEST WYMIANA TRANSPONDERÓW

da sie dopisac klucze na starych bez problemu

problemem moze byc to ze kolega ma prawdopodobnie 1/2 fis a raczej napewno, pytanie jakiej firmy bo jesli jaeger to wyciagniecie starego pinu moze byc klopotliwe i drogie, jesli vdo to zwyklym vag commanderem da sie to zrobic, jak i pozniej wymiane wsadu np w angliku, adaptacje vinu w kanale 50 mozna zrobic zwyklym vagiem jak i dopisanie kluczy tez

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.