Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak hamulca ręcznego w jednym kole


tomiqu

Rekomendowane odpowiedzi

2 miesiące temu na badaniu technicznym diagnosta stwierdził w mojej A4 brak hamulca ręcznego w prawym tylnym kole. Lewy tył działał prawidłowo i jako, że auto nawet pod górkę bez problemu trzymało na jednym hamulcu nie śpieszno mi było od razu do mechanika. Tydzień temu pojechałem w prawie 1500 km podróż w góry i pod koniec wyjazdu odezwało się łożysko w kole ( przypuszczam, że wiele setek km po górskich zakrętach i serpentynach przyśpieszyło jego koniec). Dziś pojechałem do mechanika na wymianę łożyska i przy okazji zapytałem o ten ręczny. Na co usłyszałem, że można by spróbować rozebrać zacisk i oczyścić prowadnice ale istnieje ryzyko, że po takim zabiegu zacisk może przeciekać płynem hamulcowym i trzeba będzie wtedy go regenerować, a wtedy koszt może wynieść ok 300-400 zł. Czy rzeczywiście istnieje takie ryzyko i lepiej na razie tego nie zaczepiać? Widziałem też na allegro zestawy naprawcze składające się z PROWADNICE+OSŁONKI+ ŚRUBY+SMAR, czy można by je zastosować do starego zacisku? Uspokoił mnie też, że hamulec ręczny nie ma wpływu na działanie hamulca nożnego więc nie istnieje obawa, że tłoczek zablokuje się i nie odbije klocka od tarczy. Co mi radzicie w takiej sytuacji? Próbować to czyścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyslij go do mnie, to doprowadze Ci go do ładu

20130413_150857_1_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i conajmniej tydzień będę bez auta, a nie mogę sobie na to pozwolić. W ostateczności widziałem na allegro gotowe zregenerowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...