Skocz do zawartości
IGNOROWANY

OBD2 przez bluetooth z aplikację Torque Pro


Weekendowy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zainteresował mnie temat diagnostyki/śledzenia pracy auta w wygodny sposób.

Znalazłem aplikację na Androida Torque Pro( https://play.google.com/store/apps/details?id=org.prowl.torque&hl=en ).

Należy dokupić do niej interfejs OBD2 komunikujący się przez bluetooth i już można bawić się podglądaniem pracy samochodu w trakcie jazdy.

Moduł OBD2 bluetooth wygląda tak: BAFX Products ™ - PIC18F2480 Bluetooth OBD2 scan tool - For check engine light and other diagnostics - Android compatible : Amazon.com : Automotive a na Allegro można znaleźć je wyszukując po "ODB2 bluetooth (Obd2 bluetooth - Motoryzacja - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.)

Macie może doświadzenie z takim interfejsem? Jak to się sprawdza w praktyce?

Który z inteferjsów z Allegro jest godny polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interfejs Micro ELM327 V1.5 BLUETOOTH OBD2 +Gratis (3384135632) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Ja mam ten model,i powiem Ci tak na pewno nie działa z moim dziadkiem,podpinałem do A4 benzyna z 96r. też nie wykrył protokołu komunikacji,nie sprawdzałem jeszcze na BMW(bo to też trudny pacjent),ale wysmienicie pokazuje parametry jak podpinam pod A4 z 2004roku,VW z 2007r.Logów tym nie zrobisz,błędy podobno może kasować,ale jeszcze nie miałem okazji,no i tylko podłączysz sie pod sterownik silnika,przydatność oceniam na 4+ jak patrzeć pod kątem sprawdzania parametrów pracy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...