Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jazda z hakiem bez przyczepy w niemczech ?


osobowosci

Rekomendowane odpowiedzi

moje pytanie

jazda z hakiem bez przyczepy w niemczech, wybieram sie na pare dni, mam zamontowany hak na stale (wibity do dowodu rejestracyjnego), z roznych opowiesci slyszalem ze nie wolno jechac autem z hakiem bez przyczepy, grozi to mandatem, szukam jakies podstawy prawnej, konkretnie do tej sytuacji, gdzie hak jest zamontowany na stale i w polsce mozna sie nim poruszac

prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie podstawy prawnej nie znam, ale z tego co mi wiadomo to jeśli masz hak na stałe to nie musisz go demontować jeśli jedziesz bez przyczepy. Obowiązek taki masz jeśli masz hak na "kluczyk" czyli jeśli masz możliwość zdemontowania samej kulki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego co powyżej napisane: "Kierowcy, którzy posiadają hak holowniczy zamontowany na stałe a nie podróżują z przyczepą winni założyć na niego tzw. „czerwony kapturek”, jeżeli zaś mają hak zdejmowany należy go zdemontować."

Niemieckie haki muszą też mieć zabezpieczenie w postaci linki, która przy odczepieniu się przyczepy włączy hamulec ręczny w przyczepie. Nie wiem czy to się*tyczy także polskich haków w Niemczech. Ale pewnie nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego co powyżej napisane: "Kierowcy, którzy posiadają hak holowniczy zamontowany na stałe a nie podróżują z przyczepą winni założyć na niego tzw. „czerwony kapturek”, jeżeli zaś mają hak zdejmowany należy go zdemontować."

Niemieckie haki muszą też mieć zabezpieczenie w postaci linki, która przy odczepieniu się przyczepy włączy hamulec ręczny w przyczepie. Nie wiem czy to się*tyczy także polskich haków w Niemczech. Ale pewnie nie

z tą linka to przyczepa jak ją posiada to zapinasz przyczepke i linke zapinasz za hak, jak przyczepa sie wypnię to linka która jest założona za hak zaciąga hamulec w przyczepie. Wymogu takiego nie ma, aczkolwiek np. w Austrii bardzo wiele przyczep tak ma.

Co do haka to jest dokładnie tak jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem czym ty się przejmujesz. nie raz jeździłem po Niemczech bosa autem z hakiem i jakos nikt się nie przyczepił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak przywioziłem auto z niemcowni to hak był i nikt go nie demontował. Z tego co wiem właściciel tak śmigął i zero problemów. Hak był montowany na dwie śruby nie kluczyk do szybkiego montażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wiekszosc ludzi tak smiga i jest ok, ale sa przypadki ze sie doczepią do tego i takie są realia. wg ich przepisów jak masz haka a nie masz nic zapiete za niego to musisz go sciagnac. widocznie przymykaja oko na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...