Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z komunikacją przez VCDS


pAsasel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Próbowałem odgrzać stary temat żeby nie zakładać nowego ale nie widzę żadnej reakcji a to jeszcze nie łikend.

Szukałem po forum ale takiego przypadku nie znalazłem :thumbdown:

Witam Panowie

Ja dla odmiany mam taką karuzelę:

po wpięciu kabla (VAG106, Interfejs VCDS 10,6)) do portu w aucie dioda świeci na zielono, po podłączeniu do kompa świeci - nie mruga - na czerwono. Zielona była może dwa razy.

Wszystko działało jak należy ostatnio czyli pół roku temu (zajęty byłem). Nie instalowałem niczego na lapku, nie zmieniałem systemu, nie wpinałem kable do innego auta, nie instalowałem/updatowałem sterowników.

Próby sczytania błędów kończą się losowo: 1, 2, 3 lub po odczycie jakiejś losowej grupy wywala 1.

VAG1.jpg

Przy którejś próbie udało się sczytać grupę 01, raz 09 - ale nigdy całości i na końcu zawsze wywala komunikat nr. 1

Szukam na forum i szukam ale niczego podobnego nie znalazłem.

Zakładam, że kabel szlag trafił.

Przeinstalować?

Gniazdo w aucie zwalone? Był w międzyczasie u mechanika na reanimacji turbiny.

Reanimacja kabla wg opisu z forum AudiA6 niemożliwa. Nie mam takich plików ani folderów jak tam napisali - pewnie kabel mam prehistoryczny.

Mógłby ktoś podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego wgraj nowe sterowniki do kabla ja tak zrobilem i pomoglo ;d a powiedz mi czy tenvcds jest lepszy od vaga??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe sterowniki tzn zainstalować od nowa czy znaleźć nowe do kabla VAG106 - bo tyle o nim wiem?

VAGa nie obslugiwałem, podglądałem tylko. VCDSa używam tylko od strony diagnostycznej. Wydaje mi się łatwiejszy, bardziej intuicyjny.

Spec to ze mnie żaden, chyba musisz zapytać kogoś z wyższym exp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy instalowaniu oprogramowania VCDS wybierasz port do którego masz wpięty interface, należy pilnować aby używać zawsze tego samego portu w laptopie. Jeżeli ostatnio 6mieś temu działało to może w miedzy czasie instalowałeś cokolwiek co zawierało sterowniki do USB i przy instalacji wywaliło ci sterowniki VCDS.

Proponuje odinstalować VCDS i zainstalować na nowo włącznie ze sterownikami. Myślę że pomoże.

( Interfaca masz oryg. czy od chinoli??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie pamiętam a nie umiem rozpoznać na oko. Pamiętam ile zapłaciłem więc na raczej żółty stąd wniosek, że to kabel padł. Tu na forum od kogoś kupiłem ale nie pamiętam.

Stery zassałem od ross-techa i dzisiaj go przewałkuję.

No i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie interface za 150- 200zł mają to do siebie że padają albo są jakieś problemy. Zobacz jak zainstalujesz sterowniki i zwróć uwagę na to do którego portu podłączasz interface bo często bywa tak że jak instalujesz VCDS i wybierzesz jakiś port to podłączając do innego portu soft zaczyna wariować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...