Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szum przy przyśpieszaniu od strony pasażera


TheRom4an1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie gdy przyśpieszam autkiem przy 1,7-2,5 obr na każdym biegu słyszę szum jak by coś tarło metal o metal, a na zewnątrz słychać jak by odrzutowiec leciał :D jest to przykre bo od kiedy słyszę ten dźwięk autko straciło na mocy i od czasu do czasu zakopci to na szaro to czarno. Jakiś czas temu miałem przewód z turbodoładowania wymieniany bo kopcił jak huta i po 2 tygodniach od tej wymiany zacząłem słyszeć ten przykry dźwięk. Wie ktoś co to może być i gdzie szukać ?? logów nie robiłem bo dopiero w sobotę jadę do znajomego podłączyć go pod Vaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie przyjrzal rurom od turbo i zaczynajac od tej co byla wymieniana. A efekt "Odrzutowca" mialem jak mi pekla i spadla opaska zaciskowac z pierwszej rury (Tej S) od turbo i odczepila sie od tej metalowej. Oczywiscie kopcenie i ogromny spadek mocy mial tez wtedy miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej padają gumowe łączniki pomiędzy plastikowymi rurami które idą górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, dzisiaj pogrzebałem trochę i wymieniłem wężyk co idzie z ruły plastikowej na samej górze z turbodoładowania (był cały przesiąknięty olejem ) oraz wymieniłem wężyk co idzie od n75 do zaworu EGR po odpaleniu silnik zaraz przestał kopcić na szaro i pojawił się czarny DYM :D po jeździe próbnej szum był niższy ale po 20 min problem znowu się pojawił. Trza szukać dalej a logów nie podam gdyż był problem z połączeniem do Vag

---------- Post dopisany 18-08-2013 at 12:17 ---------- Poprzedni post napisany 02-08-2013 at 21:17 ----------

dziś wymieniłem wszystkie szlaufiki ciśnieniowe oraz podjechałem na kanał zdjąłem osłonę pod autem. Znalazłem kolanko co idzie od IC była tam dziura o długości 3 cm od razu wykręciłem i zamieniłem, efekt?? całkiem inne auto. Brak szumu i teraz czuć 110 KM :) dzięki makiGS za podpowiedz gdzie szukać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś wymieniłem wszystkie szlaufiki ciśnieniowe oraz podjechałem na kanał zdjąłem osłonę pod autem. Znalazłem kolanko co idzie od IC była tam dziura o długości 3 cm od razu wykręciłem i zamieniłem, efekt?? całkiem inne auto. Brak szumu i teraz czuć 110 KM :) dzięki makiGS za podpowiedz gdzie szukać :)

dobrze, że udało się znaleźć przyczynę :) teraz ogień na tłoki i do przodu :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...