Treść opublikowana przez McCoob
-
SPOTY RADOMSKIE
uwaga offtopic: Kudłaty odpisz na PW
-
SPOTY RADOMSKIE
Dobra, Kudłaty poszło PW, czekam na odpowiedź.
-
SPOTY RADOMSKIE
Witam Panowie, potrzebuję speca w okolicach Radomia który zmieni mi sprzęgło, turbinę i ustawi pompę w 1.9 TDI AHU... Z góry dzięki za odpowiedzi.
-
SPOTY RADOMSKIE
mcm, dzięki wielkie za info
-
SPOTY RADOMSKIE
Witam panowie, mam pytanie, znacie może jakiegoś dobrego lakiernika z przystępnymi cenami albo może któryś z klubowiczów ogarnia lakierowanie? Na wiosnę będę musiał zrobić parę rzeczy i szukam kogoś.
-
SPOTY RADOMSKIE
Siemka panowie jak ktoś by z was albo znajomych z Radomia potrzebował stalówek na zimę czy coś to mam, śmiało w Radomiu co weekend jestem to mogę podrzucić koła felgi stalówki kołpaki zimówki Audi VW 5x112 A4 Passat b5 Białobrzegi ? Tablica.pl
-
Brak mocy ręce opadają
Biały dym, biała maź pod korkiem oleju, na bagnecie i ogólnie w oleju, duże ciśnienie w ukł. chłodzenia, bąbelki przy przegazowaniu w zbiorniczku wyrównawczym... Są jeszcze jakieś objawy uszkodzonej uszczelki pod głowicą?
-
Brak mocy ręce opadają
Może gdzieś indziej ucieka a nie od razu głowicę zrzucasz, sprawdzałeś inne opcje?
-
W co kto gra (X360 & PS3) ?
Ja aktualnie gram w God of War Wstąpienie, ostatnio też grałem w najnowsze Most Wanted. Jak ktoś byłby zaintersowany to mam Racedriver: Grid na sprzedanie na ps3.
-
Wyciek oleju z nietypowego miejsca?
Tak zrobię, mam nadzieję, że pomoże.
-
Wyciek oleju z nietypowego miejsca?
Tak, leję 0w40 Mobil1 specjalny do diesli z turbiną. Wężyki przelewowe mają tylko zniszczone te materiałowe oploty. Czyli muszę zdemontować ten cały czarny pierdolnik i namoczyć? A nie lepiej od razu to wymienić?
-
Wyciek oleju z nietypowego miejsca?
Siemanko, prawie że od kupna samochodu mam problem z tym wyciekiem przez który cały silnik mam w oleju, chciałbym w końcu znaleźć rozwiązanie dla tego problemu i umyć silnik. Czym jest spowodowany ten wyciek? czy ta rurka, która idzie w dół silnika ma być luźno założona czy ma być zaciśnięta opaska jak na foto? BTW i tak ta opaska nic nie daje... Z tamtąd tylko olej ucieka bo uszczelkę pod pokrywę rozrządu zmieniałem ok. 30k km temu (Victor Rainz). Jest na to jakieś rozwiązanie? Samochód bierze ok. 0,5l oleju od wymiany do wymiany (10k km) a leję 0W40 więc myślę, że pół tego co muszę dolać ucieka przez to miejsce. Z góry dzięki za odpowiedzi. ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting
-
Szum przy przyśpieszaniu od strony pasażera
Może turbo już tak głośno świszczy.
-
Wtryski 210 do 1Z
Różnicę odczujesz albo i nie, jeśli wtryski są zdrowe i zrobisz po ich wymianie korektę softu to będziesz miał ok. 125KM i zobaczysz, że było warto. Ja po wymianie samych wtrysków na .205 nie zauważyłem zbytnio różnicy, choć kPower pokazał ok. 106KM zamiast seryjnych 90.
-
chip silnika 1z
kolec05 chłopcze pogrążasz się
-
chip silnika 1z
Farelkę na miskę żeby się olej rzadszy zrobił To chyba twoje pierwsze auto co? Jak dla mnie Filtron to mocno średnia firma, zawsze filtry zamawiam sobie MANNa.
-
Wyjęcie i czyszczenie kolektora ssącego w A4 B6 AVF
Dobre klucze są konieczne przy jakiejkolwiek naprawie/rezaniu
-
Wyjęcie i czyszczenie kolektora ssącego w A4 B6 AVF
Jeżeli tam jest tak samo jak w AHU to da się to zrobić bez zrzucania turbiny. A jak masz już kolektor w rękach to wlewasz benzyny/rozpuszczalnika i podpalasz. Na początku będzie się długo paliło, jak zgaśnie, podlej znów beny i podpal. I powtarzaj tą czynność do czasu aż wlejesz benzynę a ona się szybko wypali. Potem bierzesz wiertarkę i kilka starych linek metalowych (takich od hamulca czy przerzutek rowerowych), strzępisz je, zakładasz na wiertarkę, linki w kolektor i odpalasz wiertarkę i masz czyściutki kolektor. Zobaczysz ile syfu tam było... No i zaślepienie EGR a najlepiej jego całkowite usunięcie obowiązkowe. Potem składasz na nowych uszczelkach, których łączny koszt nie powinien przekroczyć 20 zł i gitara.
-
Zawieszenie. Najpierw puka, później przestaje.
Właśnie ja czytałem o tych Master Sport na forum naszym i forum passata b5 i opinie są podzielone, jedni jeżdżą po 50-60k km a innym po tygodniu się tłukły...
-
Zawieszenie. Najpierw puka, później przestaje.
Dziś po raz kolejny zdjąłem koło i rozpiąłem tylny dolny i gałka lekko się obraca i jest luz jak szarpałem góra - dół, nie duży ale jest. No i wiem, że ten będzie do wymiany. Ogólnie teraz nie wiadomo co kupować, bo ile osób tyle opinii. Kolega mówił mi wczoraj (a w miarę ogarnięty) że właśnie użytkownicy Passatów B5 (a tam podobno szybciej padają zawieszenia niż w A4 ) polecają Master Sporta a że Febi to już się robi dziadostwo i chińszczyzna. Wchodzę na forum passata żeby zobaczyć co piszą o Master Sporcie a tam że to jest chińszczyzna No i kogo tu słuchać?
-
Zawieszenie. Najpierw puka, później przestaje.
Nie każdego stać żeby wydać ponad 1000 zł jednorazowo na komplet już jakiejś lepszej firmy. Pytałem o ten wahacz dolny przedni to FEBI kosztuje 195 zł i nie chcę wymienić na darmo, jeszcze jutro rozbiorę wszystko i posprawdzam. Wiem że palcami normalnie obracała się gałka w gnieździe. Tylny dolny był sztywny. A tuleje na stabilizatorze jak są wysłużone to też może stukać?
-
chip silnika 1z
Chłopie jak masz 90KM silnik to kupujesz wtryski od AFNa czy pochodnych, robisz program i masz 125KM, żadnej skrzyni ani sprzęgła nie trzeba zmieniać, dla tego silnika to praktycznie bez różnicy czy on ma 90 czy 125 bo to idiotoodporne jednostki... Sprzęgło Ci starczy do 150 koni spokojnie jak nie będziesz przy każdej zmianie z 1 na 2 strzelał ze sprzęgła żeby koła zamieliły... Ale pamiętaj, że trupów się nie tuninguje więc jak chcesz zwiększać moc to musisz mieć pewność, że masz zdrową serię
-
Czym doczyścić złotawy nalot na felgach
Ja do zmywania owadów i czyszczenia wszelakich ciężkich zabrudzeń w tym właśnie felg używam zielonego TENZI (jest chyba na butelce napisane że jest do mycia busów), jest na prawdę silnym środkiem. Najlepiej używać go w rękawicach gumowych bo ręce po tym robią się żółte Kiedyś dziadek fiestą wjechał w świeżo namalowane pasy na asfalcie, farba zaschła na samochodzie i żaden rozpuszczalnik ani benzyna nie chciała tego zmyć... Trochę TENZI na gąbką i szło leciutko. Trzeba pamiętać, że jak się tego używa na lakierze to trzeba szybko myć i nie pozwolić żeby to zaschło, a po wymyciu tym środkiem przemyć normalnym szamponem do mycia samochodów i dokładnie spłukać.
-
Zawieszenie. Najpierw puka, później przestaje.
Panowie, u mnie sytuacja wygląda tak - stukało dość mocno w prawym kole, okazało się że mocno zużyty był łącznik stabilizatora (mam wersję na sworzniach), wymieniłem na FEBI, test - znów stuka, no to znów zdjąłem koło, rozpiąłem górne wahacze no i faktycznie już górny tylny się gałka lekko obracała i stukało lekko. Znów wymiana na FEBI, test - znów stuka... Najczęściej stuka jak jadę po nierównościach lekkich, albo najeżdżam na próg w garażu, czasem jak wrzucę wsteczny i ruszę... Jak sprawdzałem resztę wahaczy to jeszcze prawy dolny przedni się obracała gałka lekko, to będzie to? Bo już mnie hooy strzela.
-
chip silnika 1z
Dokładnie, nie raz zrobiłem serią AHU kumpla w ADR w b5 90 KM vs. 125KM