Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czym doczyścić złotawy nalot na felgach


xBladex

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie na moich alusach mam taki złotawy nalot i chciałem go zmyć,ale nie wiem czym to zrobić żeby nic nie zepsuć nic na feldze. Jakieś porady,pomysł mile widziane:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślałem o Dimerze,rozcieńczyć go i trzeć.Kolega tak swoje alusy w a3 robił i ładnie wyglądają choć ma je na zimę Próbował ktoś z tym Dimerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po tej zimie tez mam taki żółty nalot po tej zimie, w dotyku groche tłusty jakby. Zamierzam potraktowac to prickbortem lub ironx, ale nie powiem ci czy podzialalo dopóki sam nie spróbuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na razie spróbuje Dimerem i szczoteczką jakaś,tylko czekam na lepsza pogode:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze spróbuję tenzi alux, bo mi zalega prawie litr, a nie mam co z nim zrobic bo nie odpowiada mi ten srodek.

Jakby sobie z tym poradzil to by do czegos sie w końcu przydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak to przebarwienie lakieru na feldze to wszystkie te specyfiki to wywalanie kasy w błoto:facepalm: One czyszczą ale nie poleruja. Mam taki nalot tyle że na biały felach i zostaje tylko polera:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale spróbować nie zaszkodzi.. może akurat zniknie, a przyszłości i tak daje fele do piaskowania i malowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dimer tez jest mocy,a po za tym u siebie w Tarnobrzegu pewnie nie dostane nigdzie tenzi,a Dimera mam w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele lepszych past niż g3, chociaż szczerze powiem że też od niej zaczynałem. Polerka napewno to wyczysci po nalot jest tłustawy i schodzi paznokciem. Chodzi o to żeby jak najmniej się narobić. Jak robisz polerke to i tak na poczatku trzeba powierzchnie wymyć, usunąć zabrudzenis mechaniczne, deironizować, usunąć klej i smołe wiec czemu przed tym tego nie zrobić jeśli to ma pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiele specyfików które wymieniliście niema nic wspólnego z detailingiem, Nielsen non acid aluminium cleaner spokojnie z tym poradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem tak i uczyniłem. Tenzi alux w proporcji 1:1 poradził sobie bez problemu, po kilku minutach z tego sie zrobiła zółta pianka do golenia. Zostało jeszcze troche gdzie niegdzie tego nalotu, ale to pewnie dlatego że na szybko spryskałem i po 5minutach spłukiwałem bo na myjce ciśnieniowej byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja swego czasu próbowałem róznych środków ale najlepszym okazałą się benzyna ekstrakcyjna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie preparaty do felg dadzą radę z takim nalotem. Oczywiście te marketowe lub ze stacji benzynowych będą słabsze więc lepiej poszukać czegoś dobrego i zamówić przez internet ;) Ja do felg uzywam płyn por lega, do kupienia w W-wie w hurtowni BEPS na wale międzeszyńskim lub na allegro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o takich środkach na myjniach bezdotykowych? Jak do tej pory widziałem tylko jedną taką stację, "Karcher" przy wjeździe do Pruszkowa. Dodatkowo ta ich chemia jest mocno rozrobiona więc działanie najlepsze nie jest ale zawsze lepiej doczyści niż samo mycie pod ciśnieniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...