Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czym doczyścić złotawy nalot na felgach


xBladex

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj jak myłem auto podszedł do mnie sąsiad i sprzedał mi pomysł na doczyszczenie moich mocno zaszczurzonych felg - płyn do mycia silnika i szczoteczka do zębów. Zaraz przyniósł mi plaka do silnika i... nigdy nie widziałem moich kół tak świecących, a nalot miałem mega. Nigdy żadnym środkiem ich nie czyściłem -no może poza ludwikiem, i na zimę zostawiłem uwalone -więc możecie sobie wyobrazić -a teraz błysk. Już miałem pomysły, aby na lato kupić sobie jakieś fajne alu, bo z tych już nic nie będzie. Nigdy nie widziałem jak działają środki przeznaczone do felg, ale tu jestem pod mega wrażeniem -wyglądają jak nówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy srodek o ph 14 tenzi i bedą felgi czyste to nie są kwasy tylko zasady.... zróbcie sobie o ph 1 odrazu się alu utleni zmatowieje itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a jaki srodfek pasta do polerowania felg na lustro co radzicie mi zaszły i nie moge ich doczysci tak jak były ach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do usuwania nalotu z alufelg dobry jest ALUX firmy Tenzi. tylko trzeba pamiętać o rozcieńczaniu żeby nie zjarać lakieru na feldze.ale doczyszcza dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niedługo będę czyścił fele Tenzi Aluxem w jakiej ilości rozcieńczać chodzi mi o to ile wody ile Tenzi Alux ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrzuć go.

Ale jesli juz to ja uzywałem mniej wiecej 1:15. Imho sa lepsze srodki, skuteczniejsze i bezpieczniejsze od alux'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem tak też zrobiłem czyściłem alufelgi które potrzebowały odmłodzenia:decayed: były trochę zasyfione za pierwszym podejściem kupiłem jakiś płyn do felg z sonaxa ale tylko zmył czarny nalot z klocków a złoty nalot na felach dalej został bardzo się wkurzyłem i postanowiłem zakupić coś mocniejszego Tenzi Alux :naughty: o to felgi przed czyszczeniem :kwasny:

FELGI P1000600.jpg | radio23 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

0bea3efab5ef4f7cmed.jpg

FELGI P1000601.jpg | radio23 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

95087dc8776d48c1med.jpg

FELGI P1000605.jpg | radio23 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

adc6dd45bb2dcd69med.jpg

Oczywiście środki bezpieczeństwa:naughty:

FELGI P1000606.jpg | radio23 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

d318e9c951d0409fmed.jpg

W trakcie czyszczenia alu.

FELGI P1000608.jpg | radio23 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

acba1eedcff115dbmed.jpg

A tu już po zabiegu :banan:

FELGI P1000610.jpg | radio23 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

ee8cc3c3ed373acbmed.jpg

FELGI P1000611.jpg | radio23 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

e40cc0f18d07ed1fmed.jpg

FELGI P1000612.jpg | radio23 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

dbee77b21e936398med.jpg

FELGI P1000615.jpg | radio23 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

c7257191c2cc2ea7med.jpg

Efekty super nie spodziewałem się że wyjdzie aż tak ładnie :wink:

Dla zainteresowanych to ja dozowałem tak 400ml wody i 100ml Tenzi Alux czyli 1:4 naprawdę ładnie czyści :grin: plusem aluxa jest niska cena jakieś 14 zł

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam w narożniku to zapieczony pył z hamulcowy tego niczym nie do czyścisz jedynie pozostaje polerka drobnym papierem na mokro.

Wiesz co nie wiem o co ci chodzi czepiasz się byle czego:facepalm: lepiej pokaż swoje fele a nie komentujesz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam w narożniku to zapieczony pył z hamulcowy tego niczym nie do czyścisz :decayed:

Ja dostałem pożółkłe aluski z zimówkami i brud był aż zapieczony w narożnikach. Próbowałem różnych środków i efekty były marne. Pomógł dopiero odkamieniacz W5 z Lidla i szczoteczka do zębów. Zamieszczę zdjęcie jak wrócę do domu. Lakier się nie uszkodził, a aluski wyglądają jak nowe. Polecam na naprawdę mocny i stary, zapieczony brud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam w narożniku to zapieczony pył z hamulcowy tego niczym nie do czyścisz jedynie pozostaje polerka drobnym papierem na mokro.

Wiesz co nie wiem o co ci chodzi czepiasz się byle czego:facepalm: lepiej pokaż swoje fele a nie komentujesz :decayed:

Czepiam sie bo jestem detailerem ;P a to temat o autodetailingu a nie o czyszczeniu tyle ile sie uda.

Na te zapieczone w narożniku kup sobie tester ironX'a kosztuje 20zł chyba. Napsikać na płatek kosmetyczny połążyc na feldze w docelowym miejscu na jakis czas, potem znowu to samo tak ze 3 razy ( poświęc około godziny na to ) Resztki tego co zostanie zbierz glinką i bedzie czyste

Zapamietaj ze człowiek uczy sie od krytyki a nie od pochwał ;)

Moja ostatnia praca z felgami:

4 godziny czyszczenia

+ aplikacja powłoki Gtechniq C5

x8x3.jpg

ze swoimi nic nie robiłem wiec nie mam co pokazywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za porady :wink: Napisz jeszcze jaki jest rok produkcji tych felg od BMW :grin:

Ja osobiście zastałem felgi w opłakanym stanie i chciałem pokazać jak można wyczyścić felgi tanim kosztem a nie wydawanie x kasy na czyszczenie felg nie każdego stać na drogie preparaty.

A tak w ogóle to zobacz wyżej jaki jest temat ( Czym doczyścić złotawy nalot na felgach ) :decayed: a nie czym doczyścić zapieczony pył hamulcowy:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to zobacz wyżej jaki jest temat ( Czym doczyścić złotawy nalot na felgach ) :decayed: a nie czym doczyścić zapieczony pył hamulcowy:eusathink:

niech Ci będzie, chciałem tylko pomóc

Ps Felgi są z E46 z m pakietu wiec tez nie sa jakies młode :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko każda porada się przyda :grin: A tak nawiasem to ładnie te alu od E46 wypucowałeś :decayed:

Ja swoje fele przelecę jeszcze jakimś woskiem ochronnym i zestaw na zimę jak trzeba :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...