Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę o ocenę logów - zmiana słupka w silniku.


kandrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o ocenę logów. Byłem zmuszony wymienić słupek w silniku /panewki się przekręciły/. słupek jest z AEB natomiast cały osprzęt z AJL-a. Doładowanie wg wskaźnika ok. 0,83bara. Co sądzicie o stanie silnika, jego mocy itp.

na pb 002,007 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

na lpg 002,007 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

013, 025 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Dzieki

Pozdrawiam

PS. Na PB jest "wachlowanie" obrotów ponieważ zajechano mi drogę i musiałem hamować, ale później już normalnie przyspieszałem na 3-ce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tyle ile miał wcześniej :). Myślałem, że będzie trochę mniej po zmianie słupka z AJL na AEB. A lambda przy bucie na lpg jest prawidłowa /czy na bogato do końca/? Ustawiałem instalację i przy okazji zrobiłem te logi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krążą pogłoski że pierwsze AEB miały częściowo zakuwane (czy też powierzchniowo) tłoki, ostatnio gdzieś to wyczytałem. Tyle że czytałem dużo więcej newsów dotyczących silników w Naszych autkach i niestety nie wszystko pokrywało się z prawdą. Może Tobie udało się wyrwać takowy słupek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o czasach wtrysku? Czy nie są za długie jak na AJL-a? Znajomy powiedział, że jak na serię to są zbyt długie i bym sprawdził ciśnienie paliwa na listwie - pętli benzynę i ciężko ustawić lpg /gaz też siłą rzeczy pętli/, choć jest bogato do odcinki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ajl niestety chyba takie długie są gdzieś widziałem podobne logi z ajl, powyżej 6 tyś zapętlaja się ale tak jak piszesz sonda na bogato więc, ciśnienie zawsze możesz sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawię więc dół na korekty, a "pętlącą" górę zostawię w spokoju, bez sondy szerokopasmowej i AFR nie ustawię tego. Ale jak jest bogato do odcinki to nie jest tak źle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...