Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej z odmy


divers09

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio zauważyłem ze strasznie zasyfił mi się dolot olejem okazało się ze wydostaje się przez odmę. Przeczyściłem wszystko i rurę od odmy chwilowo puściłem w butelkę żeby nie syfilo turba, później zrobiłem dosyć spora trase i w butelce nazbieralo sie ok 100 ml oleju. Czy odmę ta czarna puszkę która znajduje się od góry na silniku można jakoś rozebrać i przeczyścić lub wymienić bez ściągania pokrywy zaworów ?Zauważyłem jeszcze ze po odkręceniu korka wlewu oleju na pracującym silniku wydostaje się powietrze może to byc skutkiem zapchania odmy czy raczej zużyciem silnika? Silnik zalany olejem Motul 5W40 zawsze wymieniam na czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież jak odkrecisz korek wlewu oleju zawsze będzie dmuchac powietrze i bedzie chlapać olejem bo masz tam wałek rozrządu :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież jak odkrecisz korek wlewu oleju zawszeprzyjechało chac powietrze i bedzie chlapać olejem bo masz tam wałek rozrządu :facepalm:

Co fakt to fakt .Ale przypomniało mi się jak kiedyś Omege sprzedawalem przyjechalo dwóch gości oglądają po jakimś czasie jeden do drugiego sprawdzimy czy przedmuchu nie ma ja patrzę odkrecaja korek wlewu oleju jeden wsiada za kółko dodaje gazu a ten drugi chusteczkę przykłada do wlewu oleju hehe no i

Weź tu psa nie spuść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzenie silnika - odma / wraz z separatorem oleju/ - znajdująca się w pokrywie zaworów /część nierozbieralna/ i lubi się zapchać.

Objaw zapchanej odmy to chwilowe "psst" po odkręceniu korka. To, że dmucha na odkręconym korku to norma.

Gdy odma jest sprawna ciśnienie trafia do dolotu a olej zostaje odseparowany i pozostaje w silniku.

Gdy słyszysz chwilowe "psst" świadczy to o nieprawidłowo odpowietrzonym silniku /zwiększone ciśnienie oleju/.

Separator przy zwiększonym ciśnieniu przestaje działać i wywala olej przypchaną odmą.

I niech nikt więcej nie pisze, że w 1,9 tdi lubi cieknąć spod pokrywy zaworów!. Cieknie tylko wtedy gdy pokrywa jest zapchana i żaden dodatkowy silikon i nowa oryginalna uszczelka nie pomoże dopóki w silniku panuje zwiększone ciśnienie oleju !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolego za obszerną wypowiedź u mnie razie oleju z pod pokrywy nie wywala tylko przez odme wali trochę a co do odkręcania korka to gdzieś to wyczytalem ze tak się sprawdza przedmuchy stąd moje pytanie . A po zdjęciu pokrywy zaworów można odme przeczyscic albo ja wymienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...