Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budowa skrzyni basowej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupilem oto taki glosmnik:Caos unlimited: subwoofer 38cm - 12" - PH15 - Phantom 15 i mam zamiar zbudowac skrzynie do niego.dostalem zalaczona kartke i pisze na niej ze skrzynia ma miec 62-63litry czy ktos moglby mi obliczyc wymiary jakie powinna miec skrzynka z gory wielkie dzieki i czy skrzynia ma byc zamknieta czy z otworem wentylacyjnym.Dzieki

IMG_1200.jpg

IMG_1201.jpg

IMG_1202.jpg

IMG_1199.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objętość skrzyni długość x wyskość x szerokość ( w środku bez dech):facepalm:

Obudowa raczej bass reflex bo 15' głośnior szybki nie będzie więc niech chociaż trzepie autem.

te 62 L to VAS a nie objętość skrzyni.

Objętość skrzyni można wyliczyć np. programem WINISD ale masz tam jakieś tabelki po powinny być objętości policzone .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to aby bas byl wyrazny i gleboki aby kazdy go slyszal poza autem myslalem nad czyms takim;

tylko jakie wymiary pod moj glosnik

---------- Post dopisany 31-08-2013 at 12:43 ---------- Poprzedni post napisany 29-08-2013 at 16:57 ----------

i jak nikt sie nie wypowie na temat takiej skrzyni i jakie sa wymiary pod moj glosnik??dziekowal bym bardzo bo wszystko mam co trzeba na budowe skrzyni a glosniczek lezy w opakowaniu i sie marnuje tylko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób budę 60 L ( wymiary to już sobie policz bo nie wiem jaki kształt wolisz tylko uwzględnij wymiary portu bass reflex) strojona na 35 Hz. port szczelinowy szeroki na 38 cm x3 cm długi na 20 cm. Zejdzie do 32 hz ( -6db) group delay wysoki niestety 17 ms przy 40 hz ale trudno. W ogóle jakąś małą budę program liczy chyba że źle coś wpisałem. Powinno grać. Dechy daj MDF taki z 2 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...