problem ze swiatlami

domcio1000

witam

mam audi a4 b6 ktory mial wlacznik auto lustero z czujnikiem zmierzchu i MCE z koncowka F

zostawilem z tego zestawu tylko MCE f zalozylem zwykly wlacznik swiatel z b7 przepielem piny tak jak trzeba i niby dziala ale

przy wlaczeniu stacyjki od razu swieca sie swiatla mijania . czy mozna to jakos zrobic zeby tak nie bylo ??

Jesli się świecą światła, to MCE na wejściu nie ma informacji z włącznika świateł jaką ma pozycję więc załacza automatycznie. Proponuję sprawdzić jeszcze raz połączenia w kostce włącznika świateł szczególnie piny 1 do 3 czy jest przejście +12v oraz czy w ogóle włącznik ma zasilanie na pin 1.

Innymi słowy, po zmostkowaniu w kostce włącznika, pinów 1i 3, światła powinny zgasnąć.

wiec tak

na 1 pinie nie ma zasilania jak zmostkuje 1 i 2 pin to swiatla pozycyjne i mijania dzialaja tak jak trzeba ale na liczniku jest blad spalonej zarowki tylniej lewej przeciw mgielnej

co teraz z tym fantem?

nie możesz mostkować pinu 1 i 2 bo musi być zmostkowany 1 i 3. zgodnie z tym wątkiem gdzie masz rozpiskę, oraz moim rysunkiem w post 1317

powiedz jaki masz moduł, bo F to model B6 a ty masz B7:eusathink:

jeśli tak jak piszesz "F" to zasilenie musisz mieć z pinu 18(32) MCE.

sprawdź najpierw kable czy wszystkie są poprawnie podłączone, może kostka w MCE ci się wypięła. Zdejmij osłonę i obadaj czy wtyczka siedzi poprawnie. ktoś coś grzebał przy kablach??

powiedz jaki masz moduł, bo F to model B6 a ty masz B7:eusathink:

jeśli tak jak piszesz "F" to zasilenie musisz mieć z pinu 18(32) MCE.

ale teraz mowimy o modelu b6 ktory ma MCE f bo ja wyjelem z niego wl auto i lustro bo pojdzie do mojego b7

a w tej b6 zalozylem wl zwykly bez auto i od b7 z koncowka c

i jak wymontowalem te graty to takie cuda sie dzieja

---------- Post dopisany 22-09-2013 at 19:47 ---------- Poprzedni post napisany 20-09-2013 at 22:13 ----------

a jak zalozyl bym inny MCE np. z literka E to moglo by byc dobrze ?

Uważam że musisz jeszcze raz dokładnie posprawdzać połączenia. Nie powinno się nic dziać, bo ludzie przecież przekładają w obie strony różne komponenty.

sam dokładałem moduł F i włącznik z B7.

weź schemat i rozpiskę pinów i dokładnie przejrzyj połączenia. zwróć uwagę na kolory przewodów. I najważniejsze, miernik aby posprawdzać przejścia na włącznku świateł

no ja tez tak uwazam ale przed wyjeciem tego wszystkiego bylo ok

a co tam sprawdzac jak tu wszystko ok wyglada

Ja mówię tutaj o połączeniach w kostce włącznika.

Z elektryką jest tak, że bez miernika się nie obejdzie. To, że wszystko wygląda OK nie znaczy że tak jest. Trzeba mieć schemat, rozumieć zasadę działania i po kolei eliminować przyczynę. Nie jest łatwo podpowiadać na odległość, nie widząc tego co się naprawia.

Do samodzielnej naprawy, niestety potrzebna jest ELSA lub inny program zawierający pełne schematy elektryczne, bez tego ani rusz.

U mnie też się świeca a nic nie robiłem i nie wiem jak się tego pozbyć

kolego jak chcesz to moge ci powiedziec co mozesz zrobic zeby dzialalo normalnie bo ja juz poradzilem sobie z moim problemem:)

Co było? Podziel się wiadomością. Pozwól innym na naprawę bez zbędnych postów. Uczyń nasze starania i podpowiedzi potrzebne.

Bo tak, to jak psu na budę. Na darmo się wysilamy.

Wypielem calkowicie pin 18 (32 pin) w MCE i

pin 23 (32 pin) tez odlaczylem w MCE i zrobilem zworke przy wl swiatel z pinem 2 tak

zeby podswietlenie wlacznika tylko po zaplonie sie swiecilo.

Ot cala filozofia ktora spac mi nie dawala :);)