Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zwór EGR.


Ccartmanek

Rekomendowane odpowiedzi

Na zamontowanym trzeba by zdemontować rurkę łączącą chłodnicę spalin z EGRem , zaślepić wyjście z chłodnicy splin, wziąć kawałek lusterka i obserwować przepustnicę EGRa na odpalonym silniku:whistling:

Podczas takiej próby na pewno posypie błędami i przydał by się VAG do ich skasowania .

Chwilkę po odpaleniu EGR powinien się otworzyć, przy energicznym dodawaniu gazu powinien się zamykać.:decayed:

P.S. Jak EGR jest uszkodzony to powinno walić błędem jeszcze przed tą próbą, chyba że to tylko niewielka nieszczelność :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam błąd 16618 P0234 doładowanie silnika przekroczona wartość graniczna.Auto słabnie przy prędkości 120km,obroty około 4tyś.:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd jest powodowany przez turbinę, która daje za duże ciśnienie doładowujące ( przeładowanie ).:decayed:

Jak z wężykami i N75 wszystko wporządku, to zapieczone kierownice VNT w turbinie.:whistling:

Wtedy turbo do czyszczenia albo możesz potestować środek z tego wątku:

http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/czyszczenie-turbo-wyciagania-329664/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam sa 3 elektrozawory obok siebie.

najprosciej-z n75 laczy sie przewod podcisníeniowy gruszki turbiny -po nitce do kłębka jak to mowią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki już teraz wszystko wiem,jak zrobię wszystko to napiszę.

---------- Post dopisany 03-07-2014 at 23:35 ---------- Poprzedni post napisany 01-07-2014 at 09:15 ----------

Wyczyściłem turbinę i wszystko ok:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

panowie po wymianie wadliwego egra na używany podobno sprawny egr wyskakuje kontorka silnia i bład p3130 sporadyczny przekroczone wartości graniczne czytam po necie o tym i nie wiem czy coś z tą klapka nie tak w egr że sie nie otwiera na maksa a może to coś z inną częścią np.n75

jakoś czasem mam dziwne odczucie że auto nie chce przyśpieszać jest to bardzo rzadko

czy jest sens rozebrac egr i kuknąc tam na zębatki

gdzieś w necie ktoś napisał że jak jest wyczyszczony egr jakimś środkiem to nachwile może się pojawić chyba taki błąd żeby pojeździć i powinno przejść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...